У Черкасах медикам роздадуть “фуфломіцин” із спирту, щучки дернистої та трави війника наземного

Фото із сайту міськради

4 травня на сайті Черкаської міської ради з’явилася інформація про отримання від компанії “Екофарм” 3 тисяч флаконів препарату “Протефлазід”. Вітчизняні ЗМІ, посилаючись на спеціалістів, інформували, що цей препарат є так званим “фуфломіцином”.

У повідомлені йдеться про те, що препарат нібито допомагає людині або зовсім не захворіти вірусною хворобою, або перенести її у набагато легшій формі.

Його роздадуть медикам Третьої міської лікарні швидкої допомоги, де тиждень тому було зафіксовано спалах хвороби, викликаної COVID-19.

Водночас низка міст та медичних закладів відкидає навіть теоретичну можливість лікування COVID-19 або іншого вірусного захворювання. Зокрема, у Львові міський голова Андрій Садовий категорично відкинув можливість отримання містом цього препарату. 

До спалаху COVID-19 “Протефлазід” подавали як ефективний препарат при лікуванні грипу, герпесу, гепатиту і навіть ВІЛ, разом з тим жодного наукового обгрунтування таких властивостей засобу немає. За своїм вмістом Протефлазід” є спиртовою настоянкою двох трав: щучки дернистої та трави війника наземного.

Раніше ЗМІ публікували лист (від 23 березня) президента академії Меднаук Віталія Цимбалюка на ім’я прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. У цьому листі Цимбалюк пропонує негайно використати препарат для профілактики та попередження ускладнень медикам, лікування тих, у кого виявили підозру на коронавірус, та й взагалі усіх пацієнтів, які лежать в стаціонарі.

Світлина від Уляна Супрун.

Зі сторінки Уляни Супрун

Водночас провідний співробітник Інституту фізики НАН України Семен Єсилевський каже, що цей препарат не має доведеної ефективності. Простіше кажучи, це – “фуфломіцин“, пояснює він.

“У світі немає жодного противірусного препарату у вигляді трав’яної настоянки з доведеною ефективністю. “Протефлазід” не допомагає від вірусів”, – цитує його liga.net.

Ще в грудні 2017 року відомий розвінчувач медичних міфів MedGoblin (так назвав себе кандидат медичних наук, анестезіолог-практик Андрій Сем’янків) пояснював, чому цей препарат не має доказової ефективності і що не так з його дослідженнями.

Фото – Черкаської міськради

“Протефлазід” на 96% складається зі спирту. У цьому спирті розчинили дві травички – щучку і вейник. Препарат продається уже двадцять років”, – пояснює Сем’янків.

Скептично до “Протефлазіду” ставиться й Уляна Супрун.

“Ці “ліки” не включені у жодні міжнародні протоколи, не мають доказової ефективності, не досліджувалися у реальних наукових дослідженнях, а здебільшого у тих, які оплачували виробники цього чудо-препарату”, – написала вона.

Реклама

коментарі

1 Коментар

  1. Так вот куда дернул Бондаренко с эфира телеканала. За фуфломицином…
    Конечно, распил денег – вещь исключительно важная

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.