У Черкасах не відновлюватимуть безкоштовне харчування у школах і не зменшать вартість у дитсадках

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради підготував відповідь на онлайн-петицію про відновлення безкоштовного харчування у початкових класах черкаських загальноосвітніх шкіл. Чиновники пропонують відмовити у підтримці петиції через брак коштів, викликаний війною. Вказаний пріоритет – забезпечення обороноздатності.

Саме така пояснювальна записка до проєкту рішення опублікована на сайті Черкаської міської ради. 

У зв’язку із складними умовами воєнного стану та пріоритетністю бюджетних видатків на безпековий сектор виникає обмеження фінансового ресурсу, у тому числі і для забезпечення харчуванням учнів”, – зазначається у документі за підписом директора департаменту Богдана Бєлова.

Сама ж петиція була зареєстрована на сайті Черкаської міської ради 10 січня та набрала необхідні 500 голосів для розгляду депутатами. Безкоштовне харчування у початкових класах було скасоване рішенням виконавчого комітету з початку цього року. Черкаси були одним із небагатьох міст, де станом на 2022 рік зберігалося безкоштовне харчування у початковій школі. 

Черкаси до останнього залишалися “оазисом”, де харчували безкоштовно усіх дітей 1-4 класів. Рішення скасувати це – непопулярне. Але у зв’язку із дорожчанням вартості харчування, прохарчувати молодші класи ввесь навчальний рік коштує міському бюджету до 180 мільйонів. Тож на період війни було ухвалено рішення скасувати це, – коментує профільна заступниця міського голови Анастасія Чубіна. –  Закінчиться війна – департамент буде першим ініціювати повернення цієї ініціативи у школи.

Також чиновники пропоную відмовити у задоволенні петиції про здешевлення вартості харчування у дошкільних навчальних закладах. Зменшення вартості харчування, як пропонується в петиції, приведе до порушення чинного законодавства в частині дотримання норм харчування, – зазначено у пояснювальній записці до підготовленого проєкту рішення. 

Нагадаємо, у мерії задумали створити новий дорожній департамент, який візьме на себе частину функцій ЖКК.

***

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. Я б не фінансував такі проекти, як перейменування вулиць, знос пам’ятників, бо вважаю це дійсно зараз не на часі,це і після війни можна зробити. А діти – це майбутнє нашої країни і їх здоров’я конче важливе.Краще б їх харчували як потрібно. І так скільки їх виїхало з батьками за кордон, а це наш генофонд. Я б і топонімічний відділ ліквідував за ненадібностю до кінця війни. Дивись, і винайшлися б фонди на харчування дітлахам.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *