У Черкасах планують гіперхлорування і просять зробити запас води

вода

У Черкасах 26-29 серпня відбуватиметься гіперхлорування мереж – комплексна дезінфекція резервуарів, водогонів і внутрішньобудинкових мереж. У цей час споживати воду заборонено, використовувати її можна лише для технічних потреб. 

Про це повідомили в пресслужбі Черкасиводоканалу.

Навіщо проводять гіперхлорування води?

Для очищення питної води нині застосовують сучасні реагенти, а для дезінфекції – хлор. Гіперхлорування проводять час від часу для промивки усіх об’єктів водопостачання, періодичність якого залежить від фактичних показників питної води.

Як відбувається гіперхлорування?

Відповідно до нормативних документів необхідно проводити очищення та дезінфекцію споруд і водопровідних мереж. Спочатку всі споруди і резервуари чистої води чистять вручну, а потім проводять гіперхлорування.

Водогінну мережу заповнюють водою з підвищеними дозами хлору. Після цього мережу промивають чистою водою. Процес гіперхлорування дозволяє вбивати хвороботворні бактерії та віруси, а також запобігає виникненню епідемій серед населення у спекотну пору року.

Що робити черкасцям під час гіперхлорування?

До початку проведення гіперхлорування необхідно зробити запас питної води на 3-4 дні.

У дні гіперхлорування, 27-28 серпня, відкрити кран і спустити воду до появи запаху хлору. Це забезпечить ефективну дезінфекцію внутрішньобудинкових мереж.

Після промивки мереж, 29 серпня, може бути тимчасове погіршення якості питної води: темний колір, іржа тощо. Тоді радять спустити воду, поки вона не стане прозорою та без запаху хлору.

Якщо є фільтр води, його потрібно зняти на період комплексної дезінфекції.

Нагадаємо, попереднє хлорування відбувалося в Черкасах у 2021 році. Відповіді на поширені запитання щодо цього процесу, читайте на сайті “18000“.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *