У Золотоноші довірили ремонт коштовного колектору підряднику з підозрою від СБУ

У Золотоноші комунальне підприємство “Міський водоканал” провело тендер на реконструкцію колектора водовідведення по вулиці Шевченка. Договір уклали із товариством «Ріалбуд» на 40,29 мільйона гривень.

Інформація про це розміщена на порталі «Прозорро».

СБУ вручає підозру підприємцю

Ця закупівля передбачає виконання другої черги робіт на колекторі.

Як уже писав 18000, першу чергу робіт по реконструкції замовляли у 2016 році. Її вартість – 31 мільйон гривень. Під час робіт планувалося реконструювати трохи більше 400 м колектору в центрі міста.

Перша черга також передбачала закупівлю матеріалів для всієї довжини колектору, а це понад 8 кілометрів. Крім того, було придбано 3 тисячі кубометрів піску. Другою чергою передбачили укладання 2 кілометрів раніше придбаних труб та купівлю ще 2 тисяч кубометру піску.

Із двох учасників дешевшу пропозиції на торгах подало підприємство «Ріалбуд», що зареєстроване на Київщині. Договір укладено 27 вересня. Роботи мають завершити до кінця наступного року.

«Ріалбуд» прописане у місті Богуслав, що в Київській області. Його власником є Арташес Татоян.

До квітня цього року «Ріалбуд» мало назву ПП «Татоян».

Минулого року це підприємство (тоді мало назву ПП «Татоян») втрапило у скандал на Черкащині. Підрядник відремонтував дорогу у Звенигородському районі, де вже за кілька місяців крізь асфальт проросла зелень.

У серпні 2020-го підрядник отримав підозру від СБУ за більш ніж мільйон збитків обласному бюджету.

Також у 2020-му році фірма втрапила у низку скандалів на Київщині.

Як повідомляє видання «Наші гроші», з квітня 2020 року Нацполіція Київської області розслідує розкрадання коштів  на дорожніх підрядах у Кагарлицькому, Міронівському та Богуславському районів, де ПП «Татоян» впродовж 2016-2019 рр. уклало 382 договори на 190,21 млн гривень. За інформацією поліції, розтрата відбувалась шляхом завищення обсягів виконаних робіт та використаних матеріалів, їх вартості, внесення до фінансово-звітної документації інших супутніх витрат, котрі не витрачалися тощо.

В ухвалі Святошинського райсуду від 18 листопада 2020 року безпосередньо Арташес Татоян згадується як «організатор та керівник організованої злочинної групи, яка через виконання підрядних робіт на замовлення розпорядників бюджетних коштів Київської області на системній основі здійснює розкрадання бюджетних коштів в особливо великих розмірах».

За підозрами правоохоронців, Татоян здійснює привласнення коштів в розмірі близько 15-20% від суми підряду, з яких від 5% до 10% (в залежності від домовленостей) надаються розпорядникам коштів.

Реклама

коментарі

2 Коментарі

  1. Повторюється історія з реконструкцією очисних.

    1. Дивно, чому Татоян, а не Казарян?

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.