Українська греко-католицька церква переходить на новий календар

Календар УГКЦ

Фото: УГКЦ

Із 1 вересня 2023 року Українська греко-католицька церква переходить на новий стиль для нерухомих свят.

Про рішення Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні повідомили в представництві церкви.

Відповідно до цього рішення Різдво Христове цього року святкуватимуть 25 грудня, Богоявлення — 6 січня, Благовіщення Пресвятої Богородиці — 25 березня, Покров Пресвятої Богородиці — 1 жовтня, Святого Миколая — 6 грудня тощо.

— Я б наголосив: це не тільки Різдво. Під час дискусій і приготування до нашого Синоду ми не говорили про Різдво, але про всі свята, які належать до нерухомого циклу. Бо це абсолютно проти будь-яких літургійних правил змінювати дату святкування лише одного свята. Не можна змінювати дату Різдва, переносячи на 25 грудня, а всі інші залишати за старим стилем», — пояснив отець і глава УГКЦ Блаженніший Святослав.

Перехід на новий стиль відбудеться саме 1 вересня, адже в цей день розпочинається новий літургійний рік.

Парафії, які ще не готові до такого кроку, матимуть можливість із дозволу свого єпископа до вересня 2025 року святкувати нерухомі свята за старим стилем (Різдво Христове — 7 січня, Богоявлення — 19 січня, Благовіщення — 7 квітня тощо).

Пасху і всі пов’язані з нею свята УГКЦ в Україні відзначатиме за старим стилем, як раніше.

— Ми переходимо на новий стиль лише для нерухомих свят. Ми вирішили залишити поки що Пасхалію такою, якою вона є сьогодні. Актуальна Пасхалія залишається в силі, — сказав глава УГКЦ.

За словами Предстоятеля, календарна реформа УГКЦ в Україні матиме два етапи. Зараз зроблений перший крок. Блаженніший Святослав пояснив, що у 2025 році відзначатиметься 1700-річчя Першого Вселенського Собору. Готуючись до цього ювілею, триває діалог між Римом і Константинополем над оновленою Пасхалією, згідно з якою усі християни світу святкуватимуть Пасху в один день.

Глава УГКЦ зазначив, що коли робили опитування, то владики постановили собі: якщо буде близько 70 % тих, хто підтримує рішення про реформу, тоді можемо рухатися вперед.

— А виявилося, що є підтримка майже 90 %, і то практично в кожній єпархії. Тобто бажання та потреба календарної реформи виявилася набагато вищою, ніж ми могли сподіватися, і це не може не тішити, — наголосив Блаженніший Святослав.

Нагадаємо, цього року на Черкащині деякі церкви святкували Різдво двічі 7 січня та 25 грудня.

Підписуйтеся на новини “18000” у вайбері. Нас уже більше 6000!

Реклама МХП

По темі
    коментарі
    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *