У Кам’янці відновили унікальну мозаїку Теліженка

Фото Сергія Воронова

На Черкащині, в місті Кам’янка, відновили мозаїку українського скульптора, графіка Миколи Теліженка. 

Про це написав у фейсбуці кам’янчанин, директор ДНЗ “Черкаське вище професійне училище” Сергій Воронов.

“У Кам’янці на будівлі місцевої музичної школи була відновлена неймовірна мозаїка геніального Миколи Теліженка! Частини мозаїки 30 років пролежали в сараї Тимошівської ЗОШ, а нещодавно були знайдені і перетворені на таку красу”, – повідомив Воронов.

Фото Сергія Воронова

Дізнались про цю мозаїку в листопаді минулого року. Організаторка Kamianka Music Fest Вікторія Зубенко випадково знайшла частини витвору під сіном на подвір’ї місцевої школи.

Як писав “18000”, Теліженко цією роботою хотів показати тему материнства, але роботи пішли не за планом. За його словами, він досі не знав, що за його ескізом було зроблено роботу.

– Сказали, що не сподобався ескіз, бо мати була схожа на Матір Божу, а тематика там була по Шевченку: “і на оновленій землі, врага не буде супостата, а буде син і буде мати…”. Але хлопці схитрували – вони взяли мій ескіз, перевели у фрагменти і повезли туди, щоб змонтувати. Потім мені стало відомо, що вони працювали по бартеру, і що голова колгоспу п’ять кабанів заколов за цю мозаїку, – згадує художник.

Зі слів Миколи Теліженка, за 30 років ця робота, як і ще одна його на фасаді школи села Будище, не втратила актуальності.

Композиція витвору нагадує дерево життя, де зображено три ромби, які символізують добу скіфів, козацькі часи й добу незалежності.

– У центрі – жінка, подібна на іконописну Матір Божу. Я обрав такий образ, оскільки жінка – то є святе. І все материнство – це знак святості. На ореолі написано “І оживе добра слава – слава України”. Мені подобається те, що ця робота, пролежавши 30 років в підземеллі, не втратила актуальності. Також тут зображений тризуб – знак сили України. Ромб із крапкою посередині ще з трипілля означає засіяне поле. Калина – символ дівочої краси та цнотливості, – розповів про витвір Микола Теліженко.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
1 Коментар
  1. Дякую, перш за все, автору такої чудової роботи Миколі Теліженку. І хочеться вірити, що завдяки таким ентузіастам як Вікторія Зубенко наша країна поступово, але відродиться. Віримо в це і допомагаємо!

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *