Черкаська міська рада не проголосувала за надання згоди щодо безоплатної передачі у комунальну власність очисних споруд, які перебувають на балансі ПАТ “Азот”.
За таке рішення проголосували лише 19 депутатів.
За словами депутатки міськради Любові Майбороди, очисні споруди було безоплатно передано акціонерному товариству в оперативне управління наказом Фонду держмайна у 2002 році. Однак вони залишаються державною власністю.
– Через систему каналізаційних мереж міста, які обслуговуються КП “Черкасиводоканал”, стічні води транспортуються до 2-х головних каналізаційних насосних станцій з подальшою передачею їх по відомчих напірних колекторах на очисні споруди, які перебувають в оперативному управлінні ПАТ “Азот”. Оскільки очищення стічних вод є невід’ємною частиною технологічного процесу водовідведення, тарифи для ПАТ “Азот” на централізоване водовідведення, в частині очищення стічних вод включаються в тариф на послуги з централізованого водовідведення для КП “Черкасиводоканал”, – розповіла Любов Майборода.
Вона зазначила, що тарифи на водовідведення щорічно затверджуються для ПАТ “Азот” та КП “Черкасиводоканал” НКРЕКП. Орієнтовно 60 % стічних вод формується містом Черкаси та 40% ПАТ “Азот”. У 2020 році за очистку стічних КП “Черкасиводоканал” перерахувало ПАТ “Азот” 60 млн грн, всього витрати ПАТ “Азот” на очистку стічних вод становили 79 млн грн, включно з проплатою КП “Черкасиводоканал”.
Директор КП “Черкасиводоканал” Сергій Овчаренко закликав депутатів підтримати рішення. А також зазначав, що нині більшість обласних центрів модернізують свої очисні споруди. Проте ПАТ “Азот”, який має у користуванні державні очисні споруди, цього не робить.
– Державницька позиція повинна бути така, що кожен обласний центр повинен мати у комунальній власності очисні споруди. Більшість міст проводять тотальну модернізацію – це Чернігів, Кременчук, Кропивницький, Вінниця. На жаль, у Черкасах цього не відбувається, – пояснив Овчаренко.
Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.
” Більшість міст проводять тотальну модернізацію – це Чернігів, Кременчук, Кропивницький, Вінниця. На жаль, у Черкасах цього не відбувається, – пояснив Овчаренко.” – а ХТО у нас у міськраді? Таке враження, що вони не бачать далі свого носа. Або комусь “підіграють”.