Зоомагазин Леопольд

Черкаський “Азот” у заставі росіян, яким Фірташ винен 5 млрд доларів, – ЗМІ

За даними кіпрського реєстру юридичних осіб, у 2010-2011 році підсанкційний олігарх Дмитро Фірташ отримав кредит від російського банку “Газпромбанк” за кошти якого, зокрема, придбав хімічне підприємство ПрАТ “Азот”. Нині майно підприємства продовжує перебувати у заставі росіян.

Про це у своїй колонці для “Української правди” пише Антоніна Волкотруб, член правління Центру протидії корупції.

За її словами, росіяни надавали кошти кіпрській компанії Ostchem Holding Limited, яка разом з дочірніми підприємствами і купувала безпосередньо активи в Україні, зокрема і черкаський хімічний гігант. Всього ж станом на сьогодні відомо про 11 млрд доларів кредитних коштів, отриманих Фірташом для купівлі стратегічних об’єктів на території України.

У 2011 році кіпрська компанія Ostchem Holding Limited передала своїй дочірній компанії PLG UA limited 600 млн доларів, які отримала від “Газпромбанку”. Далі вже PLG UA limited збільшила свою частку акцій черкаського “Азоту” до 75%. 

За останньою інформацією, Дмитро Фірташ заборгував за отриманими у 2010-2011 році кредитами понад 5 млрд доларів росіянам і зараз все майно, придбане тоді за ці кошти перебуває у заставі кредиторів. Російські ЗМІ ще у 2021 році повідомляли, що майно олігарха перебуває у заставі Фонду промислових активів, некомерційних організації російського банківського сектору. 

На думку експертів, у разі ув’язнення Фірташа, котрий перебуває під слідством та чекає екстрадиції до США, його активи одразу перейдуть у власність росіян, які мають на них відповідні права у іноземних юрисдикціях.

Крім того, активи черкаського хімічного гіганту перебували також у заставі ще одного банку з російським корінням, втім цей борг Фірташа нещодавно був викуплений. 

Нині у Черкасах триває політична дискусія про передачу у власність міста очисних споруд, які перебувають на балансі ПрАТ “Азот”. Поки що ухвалити це рішення не вдалося.

Про ці голосування читайте детально у матеріалі “Без розрахунків ніяк: як у Черкасах грають у піддавки Фірташу”

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
2 Коментарі
  1. Забрати не тільки очисні, а весь азот в комунальну власність територіальної громади, а тих депутатів, які за це не проголосують обявити зрадниками і позбавити мандатів! Що торкається банків в яких азот в заставі, послати за руським кораблем!

  2. Більшість активів в Ураїні контролюють кацапи а хто плате той і заказує музику

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *