Напередодні Дня Незалежності України черкаські айтівці та “Музей Івана Гончара” створили спільну серію патріотичних темплейтів.
Про свою розробку розповіли фахівці черкаської ІТ-компанії Ekreative.
Серію темплейтів створили в додатку автоматичного відеомонтажу “Templify“, який розробили в IT-компанії. Його запустили під час війни, але він вже став відомим у понад 20 країнах світу. Додаток спеціалізується на автоматичному монтажу відео за допомогою універсальних темплейтів.
Основою патріотичних темплейтів є елементи українських вишиванок, хусток і картин. Розробники вважають, що так українці зможуть розповісти світові про свою ідентичність, а іноземці зможуть ближче познайомитися з нашою культурною спадщиною.
– Я дуже пишаюся тим, що наша перша співпраця як молодого українського стартапу сталася саме з “Музеєм Івана Гончара”. У нас вийшло круте поєднання екскурсу в минуле з новітніми технологіями. Тільки-но уявіть: українська історія в сучасному прочитанні в
одну мить оживе в ґаджетах десятків тисяч людей по всьому світу. Коли умовний мешканець Мексики чи Австралії запостить відео в Instagram з елементами вишитого рушника з Полтавщини чи народного вбрання з Буковини. Кожен зможе підтримати культуру України та залишити її в інформаційному просторі соцмереж, незважаючи на свої технічні вміння, — говорить засновниця та CEO Templify Яна Абажер.
Темплейти умовно можна розділити на два блоки: більш художні – з аплікацією, рядками з вишитих рушників та з українським музичним супроводом, та більш мінімалістичні – з державними символами й блоками “Glory”, “Freedom”, “Independence”.
Айтівці пояснили, щоб створити своє відео потрібно обрати темплейт та додати зі свого архіву будь-яке відео чи/та фото. Можна доповнити його музикою і текстом. За одну хвилину програма перетворить їх на відеоролик.
Усі темплейти будуть безкоштовні як для українців, так і за кордоном.
Додамо, темплейт – це шаблон.
Також читайте: Черкаська школярка у Німеччині збирає піснями гроші на підтримку України.
Долучайся до телеграм-каналу “Шо там у Черкасах?”. Оперативно повідомляємо про повітряні тривоги і першими повідомимо про нашу перемогу