У Міністерстві освіти на науки розповіли технічні особливості цьогорічного національного мультипредметного тестування.
Про це інформують у пресслужбі міністерства.
За словами в.о. директора УЦОЯО Валерія Бойка, новацією у порівнянні з попереднім роком є те, що раніше завдання тестів з математики, історії та української мови були з вибором однієї правильної відповіді та на встановлення відповідності. Цього року платформа буде доопрацьована і можливості з використання інших форматів завдань, які були притаманні саме системі ЗНО, будуть суттєво розширені.
“У завданнях з історії України застосовуватимуть формат на встановлення хронологічної послідовності. Це доволі важливий специфічний формат для такого предмета, як історія, тому що хронологічна компетенція перевіряється виключно на цьому предметі. Також буде запропоновано низку завдань на вибір кількох правильних відповідей із запропонованих, – повідомив Валерій Бойко.
В.о. директора УЦОЯО наголосив, що вступники одержать результати одразу, як тільки вони виконають усі завдання з того чи того предмета. Виходячи з аудиторії тимчасового екзаменаційного центру, кожен учасник буде знати свій результат у тестових балах.
Як і в минулому році, УЦОЯО розробить демонстраційний варіант тесту.
Генеральний директор директорату фахової передвищої, вищої освіти МОН Олег Шаров повідомив, що у вступній кампанії 2023 року не планують використовувати середні бали раніше здобутих документів про освіту та сільський коефіцієнт.
“Галузевий коефіцієнт буде використаний для підтримки вступників на основі повної загальної середньої освіти та освітньо-професійного ступеня фахового молодшого бакалавра з пріоритетним вибором однієї зі спеціальностей, яким надається особлива підтримка. Регіональний коефіцієнт буде визначено навесні залежно від розвитку воєнно-політичної ситуації в Україні. Загалом вступники зможуть подавати до 20 заяв, з яких не більше 5 заяв – на місця державного та/або регіонального замовлення, – зазначив Олег Шаров.
Також він додав, що для вступу у цьому році замість результатів НМТ можна буде скористатися результатами НМТ 2022 року або ЗНО 2021/2020 років.
Нагадаємо, “18000” вже писав про деталі складання цьогорічних іспитів випускниками шкіл.
Тест вступники складатимуть в один день. НМТ міститиме завдання з трьох предметів. Два обов’язкові предмети – українська мова і математика. На вибір вступника один предмет: історія України, іноземна мова, біологія, фізика або хімія. Для складання тесту буде відведено 180 хвилин, які вступник зможе розподілити на свій розсуд.
Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”