У Черкасах зірвали торги на закупівлю послуг з оздоровлення дітей та говорять про нові “заточки”

Діти в таборі

Фото: департамент соцполітики

Департамент соціальної політики Черкаської міської ради 27 лютого скасував закупівлю послуг з оздоровлення дітей. Переможцем аукціону став державний санаторій, який запропонував ціну значно нижчу, ніж передбачали чиновники. 

Про це повідомляє “18000”.

Розкриття пропозицій учасників аукціону відбулося ще 29 січня і з того моменту тривав розгляд найдешевшої пропозиції – державного санаторію “Карпати”, що належить до мережі оздоровчих закладів “Укрпрофоздоровниця”. Заклад запропонував ціну в майже 18 млн гривень за 1982 путівки. Оздоровлення дітей мало тривати з моменту підписання угоди і до кінця цього року.

Спочатку фахівці департаменту соціальної політики виявили низку невідповідностей у пропозиції учасника та надали йому 24 години на виправлення помилок. Після цього замовник знову розглянув отримані документи та знову виявив невідповідності, втім вони не були пов’язані з раніше виявленими недоліками. На підставі цього закупівля була скасована. Фактично департамент визнав власну помилку, яка призвела до відміни закупівлі, що тривала майже два місяці з моменту її оголошення. 

Євгеній Данченко

Євгеній Данченко

Під час засідання сесії Черкаської міської ради директор департаменту соціальної політики Євгеній Данченко, реагуючи на зауваження міського голови про відміну цієї закупівлі, зазначив, що його підлеглі розробляють нові вимоги до учасника. Водночас озвучені Данченком вимоги мають тільки дискримінаційний характер і свідчать про намагання виписати умови документації під конкретного учасника. Зокрема, чиновник озвучив побажання, щоб надавач послуг мав систему харчування у вигляді шведського столу, а також басейн. 

– Уже розроблено технічне завдання, за яким буде обов’язковий закритий басейн і шведська лінія харчування. Наразі вже такі норми ми бачимо, – зазначив Данченко.

Зауважимо, що з учасників, які брали участь у закупівлі, жоден не відповідає озвученим Данченком вимогам.

Переможець відмінених торгів – санаторій “Карпати” має критий басейн, але не має шведської лінії харчування. У товариства “Водограй”, що запропонувало другу за вартістю пропозицію, є лише шведська лінія харчування, втім немає критого басейну. Автори найдорожчої пропозиції – заклад “Де люкс Карпати” не має ані басейну, ані шведської лінії харчування. 

Під час спілкування з журналістами “18000” і представники санаторію “Карпати”, і представники закладу “Де люкс Карпати” зазначили, що вважають подібні вимоги дискримінаційними щодо своїх закладів. Автори найдешевшої пропозиції зауважили, що постійно намагалися комунікувати з представниками департаменту соціальної політики, аби з’ясувати причини затягування розгляду їхньої пропозиції, втім там посилалися на закон, який дозволяє такі дії у разі потреби. 

Яка потреба змусила замовників майже місяць розглядати одну пропозицію, безпосередньо уповноважений із питань закупівель департаменту соціальної політики Черкаської міської ради пояснити не зміг.

– Це не так швидко сісти й перевірити всіх учасників, зазначає закупівельниця Наталія Скиба. – Це моє право. Дали учасникам виправити помилки – знову розглядали документи. Це не день і не два. Я не юрист, я бухгалтер. 

Також учасники, з якими спілкувалися журналісти “18000”, жалілися на те, що вимоги тендерної документації департаменту соціальної політики незрозумілі та заплутані. Наприклад, у департаменті вимагали окремі довідки, але не було зрозуміло, яку інформацію вони повинні містити.

Справді, учасники закупівлі мали подати у складі пропозиції понад пів сотні документів, серед яких більшість – це саме різноманітні довідки. Зокрема, у пропозиції автора найдешевшої пропозиції понад два десятки різноманітних довідок. Вплив цих документів на якість предмету закупівлі є непрямим і лише ускладнює та затягує розгляд пропозицій.  

Марина Гаркава

Профільна заступниця міського голови Черкас Марина Гаркава у коментарі “18000” зазначила, що оздоровлення дітей відбудеться незалежно від обставин довкола цієї закупівлі. 

– Є норми законодавства, які, на жаль, дають такі терміни на визначення переможця, і я як куратор не маю впливу на розпорядника коштів щодо пришвидшення тендерних процедур. Тендер скасований, і коли я про це дізналася, ініціювала створення службової перевірки, щоб об’єктивно зрозуміти процедуру проведення. Дуже багато запитань. Оздоровлення обов’язково буде у цьому році, буде оголошено нову закупівлю. Діти точно не будуть заручниками політичних чи інших питань, – переконана чиновниця. 

Дати оголошення нової закупівлі невідомі, як і її деталі та технічні вимоги до закладу. Водночас маємо припущення, що озвучені очільником департаменту соціальної політики Євгенієм Данченком вимоги можуть затягнути терміни проведення процедури внаслідок їхнього оскарження. 

– Сама вимога щодо існування басейну чи шведської лінії не є дискримінаційною, втім має бути можливість забезпечити альтернативу. Йдеться про відвідування басейну в іншому місці або забезпечення іншої системи повноцінного харчування. Якщо ж цього не буде, то це є дискримінацією, – говорить представник центру медіарозслідувань “Прозорро” Павло Лісніченко.

Зазначимо, що тема дитячого оздоровлення у Черкасах протягом багатьох років супроводжується різного роду та рівня скандалами. Зокрема, у 2017 році департаменту освіти та гуманітарної політики так і не вдалося провести відповідну закупівлю через боротьбу різних учасників і лобіювання їхніх інтересів окремими чиновниками Черкаської міської ради, дотичними до ухвалення управлінських рішень. Згодом ситуація дещо “стабілізувалася” і відповідні закупівлі проводили до моменту початку оздоровчого сезону. Діти відпочивали у закладах на Миколаївщині. Видатки на ці цілі з року в рік зростали

У 2022 році черкаські діти вперше відпочивали коштом місцевого бюджету не на території півдня України, частина якого була окупована, а на іншій – тривали бойові дії, а у Карпатах. Тоді було у межах спрощеної закупівлі було придбано понад тисячі путівок франківського товариства “Де люкс кідс Карпати”, що має табір у Ворохті. 

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру».

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
1 Коментар
  1. найдешевша пропозиція у 18 млн (яку, де-факто не прийняли, бо то не компанія зацікавлених осіб) – це 120 класних тепловізорів на 2км
    цинічно, але якщо у 2023 році Черкаська область лупить 2 мільярди на дороги та виХо на чесній закупівлі для дітей, то навіщо жителям Черкаській області Євгенія Данченко та Марина Гаркава? Гірше войовничих московитів лише свої чиновники на чолі з Анатолієм Бондаренком

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини