Народний депутат України Андрій Стріхарський взяв участь у круглому столі “Досвід функціонування інституту старост. Регіональний вимір: Вінницька, Житомирська, Київська, Черкаська, Чернігівська області», де підкреслив, що головною метою нового інституту місцевого самоврядування, є наближення влади до людей.
Круглий стіл був ініційований Комітетом Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування.
– Події останніх років значно посилили важливість ролі старост як комунікаторів між місцевою владою та жителями громад. В умовах війни та російської агресії, старости прийняли перші виклики та працюють з запитами людей, забезпечуючи роботу ефективної управлінської системи на місцях, – зазначив Андрій Стріхарський.
Нагадаємо, закон “Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку інституту старост” (№ 4535) було підписано Президентом України Володимиром Зеленським 29 липня 2021 року. Впровадження його положень — є частиною процесу децентралізації та має позитивні наслідки для розвитку громад і громадянського суспільства загалом.
Станом на кінець 2022 року, старости були призначені в усіх громадах Черкаської області. Це нововведення, за твердженням представників місцевої влади на Черкащині, виявилось ефективним інструментом у забезпеченні місцевого населення прямим доступом до представників місцевої влади.
Андрій Стріхарський зазначив, що до сьогодні практика показує, що інколи громади не завжди дотримуються логіки, закладеної у законодавстві щодо утворення старостинських округів, вимог до таких округів та затвердження старост. Однак продовження роз’яснювальної роботи допоможе відпрацювати позиції та практику її застосування.
– Подібні заходи, дискусії та круглі столи за участю влади різних рівнів — є частиною роботи по інформаційній та комунікаційній підтримці розвитку інституту старост і безперечно відповідає інтересам громад, — додав народний депутат.
Після круглого столу Андрій Стріхарський відвідав на своєму окрузі село Будо-Орловецька Мліївської громади, де поспілкувався з людьми, запитав про проблеми, розповів про свіжі ініціативи влади та привіз продуктові набори для малозабезпечених мешканців.
На зустрічі був присутнім староста села, який розповів про основні проблеми мешканців. В колись великому селі, сьогодні зареєстровано понад 300 людей, з яких фактично мешкає лише 100 сімей. Це мальовничий край, але без доріг та нормального мобільного зв’язку. До найближчої автобусної зупинки людям треба йти пішки 5 км, що є проблемою для людини похилого віку або лікаря, який поспішає на допомогу.
– Будемо підіймати та розв’язувати питання забезпечення якісною інфраструктурою найвіддаленіших сіл на моєму окрузі, — повідомив Андрій Стріхарський.
*Реклама