Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради планує утеплити власне адміністративне приміщення коштовною мінеральною ватою, на це хочуть витратити п’ять млн гривень. Мета та кінцеве завдання такого утеплення невідомі.
Згідно з інформацією в системі “Прозорро” 7 липня відбувся аукціон з визначення переможця закупівлі робіт із утеплення фасаду будівлі по вулиці Гоголя, де розташований департамент освіти та працює частина його працівників. Пропозицію для участі у тендері подав лише один учасник – підприємець Олександр Скринник. Він запропонував ціну в 4,8 млн гривень. Для Скринника це стало першою участю у подібних закупівлях черкаських освітян.
Скринник планує використати для утеплення стін адміністративної будівлі мінеральну вату Rockwool Fronrock Plus товщиною у 150 мм та вартістю у 1118 гривень за квадратний метр. Зазначимо, що нині цей же матеріал найбільшої щільності можна придбати за 654 гривні за квадратний метр. Крім того, буде також замінено частину віконних блоків ціною у 8,5 тисяч гривень за квадратний метр, що також вище середньої ринкової ціни.
У відповіді на інформаційний запит “18000” у департаменті освіти не надали інформацію про економічне обґрунтування утеплення. Водночас там повідомили, що протягом опалювального сезону 2022/2023 року за тепло було сплачено 312 тисяч гривень, а роком раніше 367 тисяч гривень. Крім того, у мерії також повідомили, що протягом 2021-2023 років від працівників департаменту освіти не надходило повідомлень про низьку температуру у власних робочих кабінетах.
Це вже не перший факт завищення вартості будівельних матеріалів у закупівлях з утеплення фасадів, які оголошує департамент освіти та гуманітарної політики. Зокрема, раніше “18000” писав про закупівлі коштовної мінеральної вати для ремонту шкіл №11 та 12. Втім нині ці закупівлі скасовані та повторно не оголошувалися.
Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»
Також читайте: Підприємству, що завищило ціни на матеріали, дали ще 700 тисяч на новий проєкт.
Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”
За такі гроші (4,8 млн. Грн.) При щорічних витратах на тепло (400 тис. Грн) без утеплення можна було б експлуатувати будівлю щонайменше 12 років. Тож економічне обгрунтування мало б бути.