Черкаські освітяни віддають 40 млн на утеплення двох шкіл

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради завершує дебютні у цьому році коштовні закупівлі з термомодернізації фасадів двох місцевих шкіл. Вартість робіт оцінили у майже 40 млн гривень, а підрядник планує використовувати матеріали вартістю суттєво вище ринкової, подекуди у понад два рази. Платити за це буде держава з власного бюджету. 

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.  

Єдиним учасником та переможцем закупівель стало товариство “Будівельна компанія “Євробуд””, що належить черкаському підприємцю та будівельнику Віктору Ковалю. Саме його підприємство може укласти договір на реконструкцію фасаду школи №11 вартістю у 19 млн гривень та школи №12 вартістю у 17 млн гривень. У складі пропозиції потенційного переможця міститься відомість ресурсів, яка дозволяє визначити вартість матеріалів, які планують використовувати під час робіт. Їхня ціна – суттєво більша за ринкову вартість у мережах роздрібної торгівлі.

Дешевше без імовірних знижок

Як ідеться в документі, будівельники планують використовувати мінеральну вату щільністю 145 кг на м3 за ціною майже 8,8 тисяч гривень за куб. м. Тоді як у мережі роздрібної торгівлі пропонують аналогічний товар за майже вдвічі меншою ціною у 4,7 тисячі гривень. І це без урахування знижок, характерних для оптових закупівель. Всього на таку вату планують витратити понад 1,5 млн гривень лише під час реконструкції фасаду школи № 11.

Схожа ситуація з іншими позиціями у договорі. Зокрема, суміш Сеresit CD30 підрядник планує купувати за майже 220 гривень за кілограм, коли ціна у роздріб становить на сьогодні 140 гривень за кілограм. Суміш CERESIT CT-190 обійдеться у понад 30 гривень за кілограм, тоді як вартість у магазинах становить менше 14 гривень. Кілограм клеючої суміші Ceresit CM 117 у магазині можна придбати за 23,36 грн, для освітян вона обійдеться у понад 41 гривню. Це все без урахування знижок, які можливі під час оптового замовлення у будь-якого роздрібного продавця.

Звідки такі ціни?

Проєктну документацію, у складі якої зокрема і ціни, на початку цього року на замовлення департаменту освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради коригувало місцеве підприємство “Августинович”, що отримало за власні послуги майже 200 тисяч гривень. Компанія належить Лесі Августинович.

Ми кілька днів намагалися взяти коментар у проєктанта, який зазначив відповідні ціни на будівельні матеріали у проєкті, втім зробити цього не вдалося. Спочатку нам обіцяли, що з нами сконтактують “після наради”, втім після цього слухавку перестали брати. Зазначимо, що після розроблення проєкту його “грошова” частина також проходить експертизу. Проте хто її проводив, нині невідомо. Водночас цією інформацією володіє проєктант.

Усього на замовлення департаменту освіти та гуманітарної політики ПП “Августинович” розробило та відкоригувало вже 10 проєктів, за що передбачена оплата у майже 2 млн гривень. 

Реакція профільних чиновників та підрядника

Профільна заступниця міського голови, яка курує галузь освіти, Анастасія Чубіна у коментарі “18000” повідомила, що департамент не визначає вартість матеріалів і зацікавлений у зменшенні ціни робіт.

– Ми зацікавлені, щоб підрядники максимально заходили і збивали ціни, тому що тих грошей, які зараз є у бюджеті, не вистачає на все. Все відкрито, процедура відкрита, все опубліковано у терміни без порушення законодавства, але нюанс у тому, що зараз бюджетні організації не можуть авансувати роботи, – зазначає чиновниця. За її словами, саме через це увага підрядників до закупівель частково зменшилась. 

Також Чубіна повідомила, що на реалізацію цих двох проєктів місто отримали державну субвенцію у сумі 11 млн гривень. Яку суму власних коштів понад цієї цьогоріч витратить також місто, поки невідомо.  

Імовірний майбутній підрядник Віктор Коваль різницю у вартості матеріалів з ринковою пояснює тим, що проєкт розрахований на кілька років і, відповідно, саме інфляційними витратами “зумовлена” різниця.

– Незрозуміло, яка буде ціна через три-чотири місяці, навіть не через рік, зараз буде суттєве подорожчання матеріалів у зв’язку зі зростанням ціни палива та електроенергії. Тому ми взяли із цим розрахунком, щоб потім не робити коригування кошторисної частини. Якщо зараз поставити трохи більшу ціну, а зростання не буде, то тоді береться по факту, та і все, – запевняє підрядник.

Усього в активі компанії підрядника “Будівельної компанії “Євробуд”” майже 60 договорів із різними розпорядниками публічних коштів загальною вартістю у понад 150 млн гривень. 

Водночас, додамо, що відповідно до умов закупівельного законодавства та безпосереднього самого майбутнього договору його ціна є твердою, тобто не може змінюватися ані у бік зменшення, ані у бік збільшення. Відповідно саме зазначені ціни на матеріали будуть враховані під час розрахунків з підрядником незалежно від їхньої ринкової вартості.  

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру» 

Також читайте: Освітянка розповіла, чи порушують школярі правила під час складання мультитесту.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”

коментарі
2 Коментарі
  1. А чи доцільно витрачати на фасад будівлі такі кошти під час війни якщо кожного дня може прилетіли і пошкодити будівлю

  2. Просто жах, як розбазарюються кругом в Черкасах і області кошти.
    Підтримую коментарі тих, хто правильно вважає, що не наразі витрачати кошти на фасади.
    Йде війна і потрібно все віддавати для ЗСУ, БО туди треба й треба.
    Молодці журналісти, що розкривають такі злочини. Але коли вибираєш на що нажати, то не знаєш, що вибрати: чи сердечко журналістам, чи злість тим, що нажертися не можуть і наживаються на всьому.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *