У Черкасах “зірвались” рекордні торги з оренди земельної ділянки

Вимірювання землі

Переможці аукціону з продажу права власності оренди земельної ділянки по проспекту Перемоги, 9/2 відмовилися від укладання угоди. Під час торгів, участь у яких взяли шість учасників, вартість оренди могла зрости у майже 30 разів.

Така інформація міститься у системі “Прозорро”. 

Стартова вартість оренди ділянки площею у майже два гектари, відповідно до оцінки, склала 142 тисячі гривень за рік, втім переможець аукціону, який відбувся ще 6 червня, запропонував ціну у 3 млн 11 тисяч гривень.

андрущенко

Йдеться про черкащанина Віталія Андрущенка, який раніше не брав участі у подібних торгах. У боротьбі за лот він переміг товариство “Моторкар”, що афілійовано з бізнесом на сусідніх земельних ділянках.

Водночас ані Андрущенко, ані товариство “Моторкар” не стали підписувати угоду за результатом торгів. Тому 10 липня черкаські чиновники оголосили повторний аукціон з аналогічною стартовою вартістю лота. 

18000 і Хамаза збирають 2 мільйони на ЗСУ. Ваш донат допоможе “Знайти і знищити ворога”. Монобанка – ТУТ

У коментарі “18000” юридичний радник Transparency International Ukraine Андрій Швадчак пояснив, чому в подібних діях учасників можуть бути ознаки викривлення результатів.

– Часто недобросовісні учасники вдаються до зриву аукціону – подання найвищої ставки під час проведення торгів та подальшої відмови переможця від підписання угоди. На цьому етапі деякі потенційні орендарі вже можуть втратити інтерес щодо подальшої участі в торгах, що буде наслідком спотворення конкуренції і зниження фінального розміру орендної плати, – пояснив Швадчак.

Аби цього уникати, організатор торгів має декілька інструментів для власного захисту, продовжує юрист.

– У разі зриву аукціону недобросовісному переможцю не повертається гарантійний внесок (до 30 % стартової вартості лоту). Окрім того, продавець може позбавити таких учасників права на участь у подальших торгах з продажу того самого лота, – сказав юридичний радник Transparency International Ukraine Андрій Швадчак.

Також, зі слів юриста, відсутні підстави для перегляду експертної оцінки ділянки. 

Учасник, який запропонував найбільшу ціну – Віталій Андрущенко, є засновником черкаського відокремленого підрозділу громадської організації “Міжнародна антикорупційна асамблея”, втім жодної публічної антикорупційної діяльності Андрущенка помічено не було. Окрім того, у 2020 році він балотувався до місцевої ради за списком партії “Перемога Пальчевського”, що попри потужну рекламну кампанію, не набрала достатньої кількості голосів, аби потрапити в міську раду.

Товариство “Моторкар” належить одеситу Григорію Гріншпуну. Він також має незначний політичний бекграунд у вигляді двох невдалих спроб потрапити до Одеської міської ради за списком партії “Батьківщина”. Він є засновником низки компаній, що займаються продажем нових автомобілів переважно у південній та центральній Україні. 

Цей матеріал було підготовлено журналістом ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» у межах проєкту «Медіа та громадянське суспільство задля демократизації та доброго врядування в Євразії», що фінансується Міністерством зовнішніх справ Королівства Норвегії та втілюється Інститутом висвітлення війни та миру. Зміст матеріалу є винятковою відповідальністю ГО «Черкаська інформаційна агенція 18000» i не відображає погляди Міністерства закордонних справ Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру»

Також читайте: Суд на Черкащині виправдав водія за хабар поліцейським, держава “заробила” 50 євро. 

Подобаються наші розслідування? Долучайтеся до Клубу донаторів “18000”! Оформлюйте щомісячну підписку за посиланням і розвивайте регіональну незалежну журналістику разом із нами

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *