В Україні стали рідше констатувати смерть мозку. Пацієнтам, які перебувають у листі очікування, доводиться довше чекати трансплантацій.
Таку думку висловив завідувач відділення серцево-судинної хірургії Черкаського обласного кардіоцентру Олег Журба під час ефіру “18000”.
– Констатації смерті мозку в один момент не стало. Я цього не розумію: кількість інсультів не зменшилась, ДТП також. Напевно, це інше організаційне питання чи позиція. Хоча у районних лікарнях за останні пів року було кілька констатацій смерті мозку, які дали двох потенційних донорів, – каже хірург. – Це рівень, на який ми перестрибнули на кілька сходинок уверх, а потім так сталося, що органів не стало.
За словами Олега Журби, кількість трансплантацій під час повномасштабної війни не зменшилась, вона залишається приблизно на тому ж рівні. Щоб збільшити кількість пересадок, хірург вважає, потрібно констатувати смертність мозку.
– Ми робимо якісну нову послугу для пацієнтів, які приречені. Якщо пацієнти, які потребують трансплантації нирки мають хоч якусь можливість отримати діаліз, то для наших пацієнтів (які потребують трансплантації серця, – ред.) варіантів немає жодних. Вони мають високий ризик померти від аритмії. Трансплантація серця технічно можлива, організаційно – важка. Ми маємо медичною спільнотою рухатися у цьому напрямку, – зауважив Олег Журба.
Він пояснив, що серце людини живе чотири години після того, як його забрали від померлого донора. На транспортування можна виділити годину-дві максимум. Нирку ж від донора можна привозити з великих відстаней, вона живе до 12-15 годин.
Більше дивіться у відео:
Також читайте: Життя переможе: історія юнака, який здолав лейкемію та знайшов новий дім на Черкащині.
Більше фото- та відеоконтенту – в інстаграмі “18000”