Констатація смерті мозку збільшила б шанси черкащан на трансплантацію (ВІДЕО)

Ефір із Журбою

В Україні стали рідше констатувати смерть мозку. Пацієнтам, які перебувають у листі очікування, доводиться довше чекати трансплантацій.

Таку думку висловив завідувач відділення серцево-судинної хірургії Черкаського обласного кардіоцентру Олег Журба під час ефіру “18000”.

– Констатації смерті мозку в один момент не стало. Я цього не розумію: кількість інсультів не зменшилась, ДТП також. Напевно, це інше організаційне питання чи позиція. Хоча у районних лікарнях за останні пів року було кілька констатацій смерті мозку, які дали двох потенційних донорів, – каже хірург. – Це рівень, на який ми перестрибнули на кілька сходинок уверх, а потім так сталося, що органів не стало.

За словами Олега Журби, кількість трансплантацій під час повномасштабної війни не зменшилась, вона залишається приблизно на тому ж рівні. Щоб збільшити кількість пересадок, хірург вважає, потрібно констатувати смертність мозку.

– Ми робимо якісну нову послугу для пацієнтів, які приречені. Якщо пацієнти, які потребують трансплантації нирки мають хоч якусь можливість отримати діаліз, то для наших пацієнтів (які потребують трансплантації серця, – ред.) варіантів немає жодних. Вони мають високий ризик померти від аритмії. Трансплантація серця технічно можлива, організаційно – важка. Ми маємо медичною спільнотою рухатися у цьому напрямку, – зауважив Олег Журба.

Він пояснив, що серце людини живе чотири години після того, як його забрали від померлого донора. На транспортування можна виділити годину-дві максимум. Нирку ж від донора можна привозити з великих відстаней, вона живе до 12-15 годин.

Більше дивіться у відео:

Також читайте: Життя переможе: історія юнака, який здолав лейкемію та знайшов новий дім на Черкащині.

Більше фото- та відеоконтенту – в інстаграмі “18000”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *