У трьох лікарнях Черкащини можна отримати безоплатну стаціонарну реабілітаційну допомогу

Відділення Черкаської обласної дитячої лікарні

Фото: Суспільне

У Черкаській області військові та цивільні можуть безоплатно пройти стаціонарну реабілітацію у трьох кластерних і надкластерних лікарнях із десяти.

Про це повідомили в пресслужбі Черкаської ОДА.

До кінця року таку допомогу планують надавати й в інших лікарнях відповідного рівня.

Зазначають, що всього по Україні неспеціалізовані стаціонарні реабілітаційні відділення мають запрацювати в 228 кластерних і надкластерних медзакладах, які увійшли до спроможної мережі. В кожному з них розташують від 30 до 60 реабілітаційних ліжок. Також буде створено шість спеціалізованих реабілітаційних медзакладів національного рівня. Вони охоплять:

  • пацієнтів із травмами спинного мозку;
  • людей, які потребуватимуть психологічного відновлення;
  • людей із важкою нейротравмою;
  • пацієнтів, які потребують складної скелетної реабілітації;
  • людей, яким потрібна складна реабілітація у разі ампутацій.

Загалом хочуть сформування близько 7 800 ліжко-місць для пацієнтів із травмами, хворобами та пораненнями, які потребують процесу активного відновлення. Це дозволить щорічно надавати послуги з активної і доказової реабілітації для щонайменше 126 тисяч пацієнтів.

Доказову та ефективну реабілітацію мають надавати мультидисциплінарні реабілітаційні команди. Доказова активна реабілітація – це щоденна робота пацієнта й команди над поступовим поверненням втрачених функцій. Такий вид реабілітації передбачає заняття на спеціальних тренажерах, чітко визначені фізичні вправи, напрацювання нових механік взаємодії із оточуючим світом.

При цьому доказова реабілітація — безоплатна для людей та повністю покривається НСЗУ в рамках Програми медичних гарантій.

Стаціонарна реабілітаційна послуга за одним напрямом реабілітації має тривати мінімум 14 днів із тривалістю процедур від трьох годин на день. За двома напрямами та більше — понад 21 день. Амбулаторна ж реабілітація передбачає понад 14 днів інтенсивних занять, що мають тривати понад годину на добу. Кожен пацієнт, в залежності від важкості травми, може отримати від двох до восьми реабілітаційних циклів впродовж року.

Також читайте: На Черкащині реформують мережу медзакладів: що зміниться.

Знайомся ближче з командою “18000” – підписуйся на інстаграм @18000_team

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини