Черкаські студенти про неформальну освіту в Українській Академії Лідерства 

Освіта в Україні під впливом реформ та розвитку приватних ініціатив швидко змінюється та набуває нових форм. Чимало нинішніх школярів та студентів для отримання знань використовують онлайн-курси чи вчать те, що їх цікавить на тренінгах, і цим вже нікого не здивуєш. Також популярності набуває явище так званого “року перерви”, коли школярі перед вступом в університет беруть перерву в освіті для того, аби якісніше визначитися, що саме їх цікавить. Адже чимало років Україна державним коштом навчала тисячі студентів, які жодного дня не працювали за спеціальністю. Саме щоб виправити цю проблему і дати молоді використати цей рік у ціннісній спільноті, була створена Українська Академія Лідерства.

Що таке Українська Академія Лідерства?

Українська Академія Лідерства (УАЛ) — це програма особистісного та суспільного розвитку, головним елементом якої є 10-місячний формаційний курс для випускників середніх шкіл. Програма будується на поєднанні елементів фізичного, емоційного та інтелектуального розвитку на основі цінностей Академії.

Навчання в УАЛ базується на трьох масивних стовпах: великих учителях, великих книгах і великому досвіді.

Викладачі академії — не лише фахівці своєї справи, а ще й відомі особи, яких зазвичай називають лідерами суспільної думки. З-поміж них — військовий капелан Андрій Зелінський, мовознавиця Орися Демська, підприємець і громадський діяч Валерій Пекар, директор Школи політичної аналітики НаУКМА політолог Максим Яковлєв, фінансист і фахівець із стратегічного менеджменту Михайло Колісник, професор Центру сімейного бізнесу LvBS Михайло Вінницький, засновник Києво-Могилянської бізнес-школи (KMBS) Павло Шеремета, експерт у сфері адвокації та боротьби з корупцією Ярослав Юрчишин, історики Ярослав Грицак і Вахтанг Кіпіані та інші.

Серед курсів академії є доволі нестандартні дисципліни, наприклад, інтегральна динаміка та управління мріями, а також основи першої медичної допомоги, лідерство, політика, особиста ефективність, управління проєктами, релігієзнавство, культура мислення тощо.

Живучи разом протягом усієї формаційної програми, студенти формують ціннісну спільноту. Вони разом реалізовують проєкти, працюють в команді, змагаються в різних видах спорту.

“Один в полі воїн, але перемогу здобуває команда”, – любить повторювати один зі співзасновників та Член Наглядової ради Академії отець Андрій Зелінський.

Вплив на громаду

Українська Академія Лідерства мала осередки в 8 містах України, серед яких Київ, Львів, Ужгород, Чернівці, Харків, Полтава, Миколаїв та Маріуполь, нині, через безпекову ситуацію функціонують всього 2 – Львів та Ужгород.

Формат навчання в Академії передбачає чимало волонтерств та соціальних проєктів, реалізованих в межах громади, тому кожен з осередків напряму взаємодіє з містом, в якому розташований. Студенти з усієї України знайомляться з містом, навчаються та діляться досвідом власних міст та громад.

– За час нашого навчання в Ужгороді я відчула, як місто змінюється, люди стали жвавішими, студентів Академії вже впізнають, особливо на волонтерствах, – каже студентка ужгородського осередку та черкащанка Марія Чернюк.

Один зі студентів Академії з Черкас Ігор Медведєв так описує свій досвід за перші два місяці навчання:

– Академія для мене це можливість набратись знань, досвіду та людей для того, аби повернувшись до рідних Черкас бути рушієм змін. Останні роки дуже багато присвячував себе волонтерству та розвитку Пласту в Черкасах, проте вже за перші місяці навчання. Ужгород закохує в себе. Завдяки Академії я познайомився з величезною кількістю місцевих, дослідив місто та його історію. В такі моменти шкода, що осередку немає в Черкасах, адже я точно знаю, чим би їх можна було вразити та як би вони могли допомогти місту.

– Академія вартує того, аби взяти цю перерву в навчанні та глибше дослідити себе. Так, бути студентом не просто, але це незабутній досвід з найкрутішими лекторами та спільнотою однодумців, – певен черкасець Ігор Медведєв. 

Інші матеріали автора:

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *