У Черкасах розробили безкоштовний мобільний додаток «Де мій домашній улюбленець?», за допомогою якого можна знаходити загублених тварин.
Про це розповідають у сюжеті «5 каналу».
Допомогти шукати загублених улюбленців вирішив програміст Роман Плинько. Мобільний застосунок він розробив разом із друзями.
- От, наприклад, у вас пропав котик чи песик, ви натискаєте «створити заявку», «я загубив улюбленця», «завантажити фотографію», – пояснює, як користуватися застосунком, розробник.
Щоб попросити про допомогу у пошуках чотирилапого, достатньо розмістити фото тварини та зазначити геолокацію, де вона загубилася. Після цього інформацію з даними про загубленого улюбленця отримають усі користувачі застосунку. Ті, хто перебуває у радіусі кілометра, отримають ще й персональне повідомлення.
Такий сервіс працює через телеграм‐ і вайбер‐ботів.
- Сама ідея виникла ще років 5 тому, хотілося створити щось корисне для суспільства. Оскільки я любив тварин і у нас в районі багато бігбордів, де шукають улюбленців за велику винагороду, я вирішив зробити цю дію трошки легшою для людей, – каже Роман Плинько.
Раді такому додатку й у притулку для собак. Кажуть, що програма допоможе не гаяти часу та знаходити чотирилапих якомога швидше.
За 10 днів роботи у системі зареєструвалися вже більш сотні людей.



