Комунальне підприємство “Черкасиводоканал” відреагував на публікацію “18000” про закупівлю електроенергії.
Стаття про це була днями опублікована у нашому виданні і стосувалася закупівлі електроенергії комунальниками за так званою схемою “нульової маржі”.
У надісланому на адресу редакції коментарі комунальники спростовують, що готували закупівлю під наперед визначеного постачальника, а також повторно наводять аргументи, чому була використана саме ця схема закупівлі електроенергії.
Зазначимо, що під час підготовки матеріалу журналіст “18000” звертався по коментар до директора КП “Черкасиводоканал” та отримав його за телефоном, як це було неодноразово раніше під час підготовки попередніх матеріалів, які стосувалися діяльності КП “Черкасиводоканал”.
Також слід наголосити, що в матеріалі ми не стверджували, що закупівля готується під наперед визначеного покупця, втім звертали увагу, що у випадку застосування саме подібної моделі закупівлі свою пропозицію оперативно завантажує конкретний постачальник, і також розповідаємо, чому він не переміг у грудні 2023 року.
“«Черкасиводоканал» здійснює закупівлі електричної енергії відповідно до вимог Закону України «Про публічні закупівлі». В цій закупівлі була застосована формульна система ціноутворення. Формула складається з базової ціни плюс маржа, плюс тариф на послуги з передачі електричної енергії.
Враховуючи обмеженість обігових коштів, договором передбачається відстрочка платежу за поставлену електричну енергію, в цьому випадку, на 60 календарних днів. Друга особливість: обсяг споживання водоканалом електроенергії є лише очікуваним, тобто не гарантованим. Третій важливий фактор: автоматизована система обліку споживання електроенергії (яка дозволяє бачити погодинне споживання) лише на стадії завершення.
Маржу водоканал дозволив додати не більше 3%. Прості умови: маржа не може бути від’ємна (вона або є, або її немає). Мінусова маржа – це зниження базової ринкової ціни, тобто демпінг, з наступним, зі сторони постачальника, бажанням «догнати» ціну до ринкової внаслідок підписання додаткових угод без врахування дійсного коливання ринкових цін і, як наслідок, не спроможність виконання договірних умов. До речі, умовами договору визначено також формульне коригування ціни як у бік збільшення, так і в бік зменшення, залежно від зміни середньозважених цін на РДН.
Провести «тендер під когось» – це нереально і не потрібно. Водоканал працює прозоро і відповідно до умов законодавства і завжди піклується про своїх споживачів, економію коштів, і постійно має на меті – гарантувати безпеку і стабільність надання послуг”, – зазначають у письмовому у коментарі КП “Черкасиводоканал”.
Позицію інших спікерів, експертів та аналітиків стосовно закупівель за подібною формулою, зокрема також тез, озвучених КП “Черкасиводоканал”, читайте у матеріалі “18000”.
Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”
Шкода, що доводиться читати такий непрофесійно підготовлений матеріал.
Просто хочеться сказати : “Що Ви взагалі пишите???”. Про які відкати і схеми взагалі говорите? Подякуйте керівництву водоканалу свого міста, що в умовах війни, коли розрахунки за комунальні послуги на межі катастрофи, коли відбувається постійне зростання цін на електричну енергію для промисловості ( і водоканалу в тому числі) вони змогли закупити електричну енергію за ринковою ціною, а не в постачальника останньої надії за ціною в 2,5 рази вищою. Ото катастрофа.
Хоча для того щоб щось розумне написати, навіть не спромоглися дізнатися що відбувається із електроенергією на ринку, що таке ПОН, скільки зараз водоканалів на ПОНі через неможливість віднайти постачальника і скільки вони переплачують за електроенергію.
Але навіщо в чомусь розбиратися. Гучний заголовок з словом “схема”, “корупція” чи щось подібне і стаття готова. Популістична і бездарна публікація.