Черкаські освітяни купують коштовне м’ясо у скандального постачальника

(Доповнено, – ред.)

Департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради підписав 9 січня рекордну для себе угоду на постачання м’яса до дошкільних навчальних закладів. Унаслідок проведеної процедури закупівель ціни на м’ясо для черкаських дітей будуть суттєво вищими за аналогічні продукти в різних куточках України, зокрема і на прифронтових територіях.

Відповідна інформація міститься у системі “Прозорро”.

23 грудня департамент освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради оголосив відкриті торги на закупівлю майже 200 тонн різного м’яса, зокрема понад 100 тонн курячого філе. Пропозицію подало лише одне підприємство – товариство “Каштан-плюс”, з іменем якого пов’язана низка скандалів щодо закупівель освітянами продуктів харчування. Тривалий час це підприємство було фактично монополістом і зараз зберігає за собою постачання найбільш коштовних продуктів до освітніх закладів. 

Зокрема, за результатом підписаної між “Каштаном-плюс” та департаментом освіти та гуманітарної політики Черкаської міської ради угоди вартість 1 кілограма курячого філе становитиме 220 гривень. У мережах роздрібної торгівлі аналогічні продукти продають за 150-170 гривень. Всього планується придбати курячого філе на суму у понад 23 млн гривень. 

Зважаючи на ринкову вартість курячого філе, можна припускати, що при виконанні договору на даних умовах черкаські чиновники переплатять мінімум 2,5 – 3 млн гривень. Окрім філе, у договорі присутні ще чотири позиції, а саме яловичина, тушки курей, свинина та філе індика. Вартість зазначених позицій не так суттєво відрізняється від ринкової, втім їх загальна вага у структурі договору менше 50%. Таке відсоткове співвідношення свідчить про те, що місцеві дошкільнята харчуються переважно саме курячим філе.

Також варто зазначити, що ціна філе, яке купується черкаськими освітянами, суттєво вища за ціну не лише у роздрібних магазинах, а і ту, яка пропонується іншим розпорядникам бюджетних коштів по всій Україні, включаючи прифронтові та деокуповані території, куди суттєво ускладнена логістика.

Зокрема наприкінці минулого року куряче філе постачалось до інфекційної лікарні Мирнограда, що на Донеччині, за ціною у 190 гривень за кілограм.

Крім того, в один день із черкаським освітянами договір на постачання курячого філе також підписали, зокрема, в в місті Узин на Київщині, де ціна товару склала 175 гривень за кілограм.

Відділ освіти Кривозерської селищної ради на Миколаївщині також у цей день придбав філе по 200 гривень за кілограм, а на Житомирщині кількома днями раніше купили філе по 158 гривень за кілограм, безпосередньо у самому Житомирі м’ясо купують по 165 гривень за кілограм. На Вінничині 8 січня купували філе за 150 гривень за кілограм. Все це для місцевих комунальних закладів, що передбачає відповідні витрати на логістику та складування.

На Черкащині ж останні угоди на придбання філе також були суттєво дешевшими. Зокрема, у Манківці філе купували по 188 гривень за кілограм, а у Смілі для потреб однієї з місцевих лікарень по 160 гривень за кілограм. Віднайти інформацію про більш коштовне філе у межах нещодавніх процедур та укладених звітів у системі “Прозорро” журналістам “18000” не вдалось. 

Зазначимо, що нині вартість продуктів харчування для дошкільних навчальних закладів у більшій мірі покривають батьки, за формулою 60 % платять вони, а 40 % платить місцевий бюджет. 

У межах відповідної угоди черкаські освітяни, окрім коштовного курячого філе, планують також придбати й інші позиції. Зокрема, морожені туші курей першої категорії коштуватимуть 130 гривень за кілограм, м’ясо лопатки свинини – 220 гривень, філе індика – 292 гривні, м’ясо яловичини – 294 гривні.

З боку департаменту освіти та гуманітарної політики відповідну угоду підписала заступниця його очільника – Надія Євчак, з боку ж підприємства – директор Іван Запорожець. Протягом багатьох років бенефеціаром підприємства “Каштан-плюс” була відома у місті бізнесова родина Олексинків. Утім в останні роки власники бізнесу змінились і нині ним офіційно є підприємець Іван Запорожець. Окрім нього, у компанії нібито працюють ще три особи, серед яких два водії і саме вони постачатимуть продукти.

Політичними кураторами галузі освіти у Черкаській міській раді є представники партії “Слуга народу”. Зокрема, профільна заступниця міського голови Черкас Анатолія Бондаренка Анастасія Чубіна, призначена на посаду за квотами пропрезидентської політичної сили. 

(У попередній версії матеріалу зазначалося, що договір з боку департаменту освіти та гуманітарної політики підписав його керівник Богдан Бєлов, втім це зробила його заступниця – Надія Євчак, – ред.)

Як повідомляв “18000”, “Нова пошта” змінює назву.

Розслідування, моніторинг судових справ та оперативна інформація про найбільш резонансні новини Черкас. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

коментарі
3 Коментарі
  1. Це вже навіть не новина,так,банальна констатація.Пишіть скільки хочте,інтернет витримає все.Не тратьте куме сили!

    1. Ты банан явно обьелся..раз смысл не понял! Корупция аж прёт!!!

  2. И где-то КРУ и прокуратура!? Сплошная корупция в стране..а по ТВ клянчат на дроны для ЗСУ..

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини