На території аеропорту минулого четверга було гамірно від реву автомобілів та гучної музики в шатро. І цього разу не через професійні змагання. У Черкасах відкрили перший центр безпечного водіння Pilot. Три години, дві траси з головними елементами водіння та десятки охочих протестувати свої навички з інструктором та без.
Черкащанка Юлія має водійське посвідчення, каже: кермує, але не так часто. На відкритті школи спробувала проїхати дві змійки, об’їхати перешкоди, припаркуватися переднім та заднім ходом, заїхати в імпровізований гараж.
– Я думаю, що людні з будь-яким рівнем навиків водіння така школа потрібна. Комусь освіжити та відшліфувати майстерність, а комусь, як мені, вивчити чимало нового, – резюмує з посмішкою жінка.
Її чоловік Дмитро давно цікавиться автоспортом. Попри це вважає, що потренуватися на майданчиках з основними елементами – не зайве.
– Сьогодні приїхав сюди вчергове потренуватися, адже це завжди потрібно та цікаво. Плюс – підтримати знайомих в такій нелегкій, але дуже потрібній справі. Я давно замислювався про такі курси. Але найближча школа була в Києві, щотижня потрібно 2-3 заняття. Тому їздити в столицю на навчання – нереально: ні фізично, і фінансово, – говорить черкащанин.
Черги на трасу з елементами, які водії щодня використовують на практиці, утворювалася постійно. А от змійку заднім ходом пробували лише сміливці.
За словами засновника Центру безпечного водіння Андрія Яроменка, головне завдання інструкторів – навчити людей бути безпечним водієм: не нашкодити ані собі, ані іншим учасникам дорожнього руху.
– У навчанні застосовуватимемо і елементи із автоспорту. Хоча в багатьох автоспорт асоціюється зі швидкою їздою. Насправді ж він налаштований на те, щоб зробити автомобілістів більш правильними кермувальниками. Водії знають, що адреналін потрібно відчувати на треках, а на дорогах загального користування – бути законослухняними водіями, – говорить Яроменко.
Додає, що їхнє завдання – не робити з людей автоспортсменів чи екстремалів, а навчити розганяти авто, правильно гальмувати, відчувати його габарити, маневрувати тощо. Це ті елементи, які необхідно знати, аби не потрапити в ДТП.
– Ми хочемо підвищити рівень водіння в місті. До відкриття Центру рухалися довго, це давня мрія. Готувалися, вивчали досвід інших, аналізували статистику ДТП. Добре розуміємося на тому, яких навичок бракує водіям. Часто люди не вміють прогнозувати ситуації, які можуть спіткати їх на дорогах, – розповідає засновник центру.
У черзі до облаштованих майданчиків за кермом свого авто можна побачити не лише чоловіків. Значний відсоток водійок приїхали на територію черкаського аеропорту, аби спробувати свої сили.