У заповіднику на Черкащині відкрили оновлений музей унікальним експонатом (ФОТО)

Заповідник _Трипільська культура_

У заповіднику “Трипільська культура” на Черкащині презентували тканину, якій шість тисяч років. Так відкрили вхідну групу музею. 

Про це “18000” розповіли організатори події.

Цю тканину вважають однією з найдавніших у світі. Її вперше представили у селі Легедзине на відкритті оновленої вхідної групи музею.

Унікальна тканина

– Спеціально для цього моменту лише на один день ми підняли зі сховища унікальний шматок тканини. Його виявили археологи на Хмельниччині. Тканина пережила спеку, вологу та холод, і сьогодні змінює уявлення про життя трипільців, розкриваючи їхню високу технологічність, винахідливість та інноваційність, – розповів директор заповідника “Трипільська культура” Владислав Чабанюк.

Відвідувачі заповідника _Трипільська культура_

До лютого 2024 року екскурсії до музею були обмежені. Нині ж входи до приміщення відремонтовані й він може приймати гостей.

Так відвідувачам представили художню виставку Заслуженого художника України Володимира Козюка, присвячену темі трипільської культури та її символіці. В інших залах музею відомий казкар Сашко Лірник модерував показ патріотичного анімаційного серіалу про трипільську культуру “‎Моя країна Україна”, а письменниця Марина Павленко презентувала дитячу книжку “Василина і трипільський слід” про кішку, яка живе в Легедзинському музеї і розповідає дітям про Трипільську культуру.

Посуд трипільців

Відвідувачі також навчилися створювати власні сувеніри за мотивами трипільської культури на майстер-класах з виготовлення оберегів від Ольги Собкович та керамічних виробів від гончаря Діда Панаса.

Хати в Легедзиному

Додамо, нині заповідник є місцем розташування восьми поселень-гігантів Трипільської культури. Серед них – найбільше поселення додержавного періоду історії людства – “Тальянки” площею 450 гектарів, що існувало на початку IV ст. до н. е. Тут зберігаються унікальні артефакти часів трипільської культури.

Також читайте: Українці обрали представника на Євробачення 2024.

Відеоісторії про черкащан, добірки корисностей та залаштунки життя команди “18000” – підписуйся на наш інстаграм

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *