Юрія Панченка, який є керівником управління цивільного захисту Черкаської міськради, засудили до чотирьох років позбавлення волі. За ґрати він може відправитись після розгляду апеляції, зараз чиновник перебуває під цілодобовим домашнім арештом. Схему, за яку засудили Панченка, “18000” описав ще у 2019 році.
5 серпня Придніпровський районний суд Черкас виніс вирок у справі обвинувачення Панченка у зловживанні владою та службовим становищем.
Як встановило слідство, у 2019 році, працюючи на посаді заступника директора департаменту житлово-комунального комплексу, чиновник уклав договір на прибирання міста із місцевим товариством “Свій лад”, яке входить до орбіти відомого у місті бізнесмена, а нині військовослужбовця Андрія Бортника. Зі сторони підприємства договір підписав Олександр Цибульський.
У результаті виконання угод, підрядником нібито було залучено субпідрядні організації, низку ФОПів та приватне товариство, які перебували на спрощеній системі оподаткування. На їх рахунки чиновники перераховували кошти за надані послуги. Таку схему зменшення податкового навантаження на підрядників у стінах мерії використовували протягом 2019-2020 років.
Таким чином, на думку слідства, було завдано збитків бюджету на суму у майже 5 млн гривень, а використання низки субпідрядних організацій дозволило уникнути перевищення обмежень у розрахунках підприємцями, які перебувають на спрощеній системі оподаткування.
Про це ще у 2019 році писав “18000″. Закупівельне законодавство забороняє подібні розрахунки.
Окрім того, витрачання коштів на це прибирання міста у 2019 році було в епіцентрі політичного скандалу, який точився тоді у стінах міської ради. Всього на цю послугу витратили майже 20 млн гривень. Мова йшла про так зване прибирання “зелених зон”, яке вже багато років покладене на комунальні підприємства міста, але раніше виконувалось підрядними організаціями і коштувало бюджету десятки мільйонів гривень щорічно.
Вивчивши матеріали справи та надані стороною обвинувачення докази, суд визнав черкаського чиновника винним у скоєнні злочину та присудив йому покарання у вигляді чотирьох років позбавлення волі. Термін виконання покарання має рахуватися з моменту затримання Панченка, яке може трапитися у разі підтвердження вироку апеляційною інстанцією. Поки ж його відправили під цілодобовий домашній арешт за клопотанням прокуратури. Зазначимо, що слідство у цій справі здійснювали представники Державного бюро розслідувань.
Будучи вже на посаді керівника управління цивільного захисту міської ради, Юрій Панченко неодноразово ставав об’єктом критики з боку місцевих депутатів та активістів за фактичний саботаж закупівель для потреб військових частин, а також невиконання інших обов’язків, покладених на його управління в умовах військового стану.
Водночас для суду міський голова Черкас Анатолій Бондаренко підготував характеристику чиновника у якій зазначив, що той нібито займався обороною міста у перші дні наступу росіян та зараз активно допомагає ЗСУ, зокрема купуючи автівки у тому числі і за власні кошти.
Юрій Панченко є близьким соратником впливового черкаського політика та заступника голови Черкаської обласної ради від політичної партії “Батьківщина” Михайла Мушієка. Донька Панченка та син Мушієка – одружені. У свою чергу син Михайла Мушієка – Андрій є членом про-мерської депутатської фракції “За майбутнє” у стінах Черкаської міської ради та обіймає посаду заступника керівника комунального підприємства “Екологія”.
Додамо, відповідно до вироку суду, підрядник та субпідрядні організації повернули зайво сплачені їм кошти до бюджету, а також додатково 1,5 млн грн штрафних санкцій.
Як писав “18000″, фірма-новачок із пропискою у квартирі отримає 43 мільйони на ремонт черкаської лікарні.
Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”
Мафіозний спрут на чолі з бондаряном.