“Для цивільних своя повітряна тривога”, – за яким алгоритмом збивають “шахеди” на Черкащині

Збиття шахедів на Черкащині

Добровольці мобільно-вогневих груп розповіли алгоритм дій у випадку атаки “шахедами” у Черкаській області.

Про це йдеться в інтерв’ю “18000”.

– Для цивільних своя повітряна тривога, для нас є оперативний штаб, який визначає, коли відбулися пуски чи піднялися літаки. Ми знаємо, що є активність. До пусків “шахедів” готуємося заздалегідь. Як тільки вони з’являються у сусідніх областях: Кіровоградські, Полтавській, Київській, ми ставимо кулемети, спорядження і чекаємо, – розповів доброволець мобільно-вогневої групи, черкащанин Ігор Пилипенко. 

Коли ціль долітає у Черкаську область, “ловці” мають 10-15 хвилин, щоб доїхати до позицій і підготуватися. За словами добровольця, “шахед” може зникати на радарі через політ на низькій висоті. Щоб не пропустити його, потрібно виїхати якомога раніше.

– Спершу ми бачимо “шахед” на планшеті. Потім штаб повідомляє, що він вийшов на нас і вказує висоту дрона, його відстань до нас. Ми приготувалися і починаємо акустично його ловити, потім тепловізором, якщо не помічаємо, то прожектором і лазером, – пояснює Ігор Пилипенко. – Його видно погано. Все залежить навідника. Це наші очі. Якщо тямущий навідник, він захоплює прожектором “шахед”, світить на нього лазером, і ми відкриваємо вогонь. Захват цілі прожектором – це 70 % успіху.

Більше дивіться в інтерв’ю з бійцями мобільної вогневої групи, які боронять черкаське небо:

Читайте репортаж: “Щоб по моїх друзях і батьках не прилітало”, – ніч із ДФТГ і “шахедами” на Черкащині.

Оперативна інформація про Черкаси та область. Підписуйся на вайбер-канал “18000”.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *