Міноборони реформує ВЛК: що зміниться

Лікар підписує документ

У Міноборони презентували план реформування військово‐лікарських комісій. Оновлення повинні запровадити до листопада 2025 року.

Про це повідомили у Міністерстві оборони України.

Реформу впроваджуватимуть у три етапи.

«Принципи роботи ВЛК не змінювались десятиліттями. Вони повні недоліків, зайвих бюрократичних ускладнень, корупційних ризиків. Ми маємо суттєво знизити ці ризики», – зазначив заступник міністра оборони Сергій Мельник.

Які зміни передбачає реформа ВЛК

  • Реформа дозволить розподіляти роботу. Спочатку лікарі проводитимуть огляд для військово‐лікарської комісії, а після цього інші фахівці  аналізуватимуть анонімні результати медоглядів;
  • для проходження ВЛК більше не потрібно буде йти до ТЦК. Військовозобов’язані зможуть самостійно обрати лікарню, де відбуватиметься медогляд;
  • дані після медоглядів потраплятимуть у систему Збройних Сил України. У системі створять можливість отримувати дані з ЕСОЗ (електронна система охорони здоров’я) та електронного кабінету ВЛК;
  • висновки комісій зберігатимуться. Буде можливість побачити у цифровому вигляді електронні підписи лікарів та працівників військово‐лікарської комісії.

«Ця реформа потрібна, щоб військовозобов’язані могли довіряти системі. Відчувати, що їх права захищені й що після медогляду їх одразу не визнають придатними, якщо у них насправді є якісь хвороби», – додала заступниця міністра оборони з питань цифровізації Катерина Черногоренко.

Читайте також. Замість 2 мільйонів – сто тисяч: черкаський лікар, якого підозрюють у підробленні документів, сплатить заставу

Перевірена оперативна інформація про ситуацію в Черкасах та Україні. Підписуйся на телеграм‐канал «18000 | Шо там у Черкасах?»

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *