Науковці виявили рідкісні види рослин та “червонокнижного” птаха на Черкащині (ФОТО)

Науковці кафедри біології, екології та агротехнологій ЧНУ ім. Б. Хмельницького, які проводять обстеження об’єктів природно-заповідного фонду Золотоніського і Городищенського районів, виявили рідкісні види рослин та “червонокнижного” птаха. 

Про це повідомляє прес-служба ННІ природничих та аграрних наук ЧНУ ім. Богдана Хмельницького.

Мета таких обстежень –  дослідження біорізноманіття, виявлення цінних оселищ рідкісних видів рослин і тварин на територіях природно-заповідного фонду.

Нещодавно науковцями було здійснено комплексне наукове дослідження у найбільшому на території Черкащини заказнику “Пташині острови”. Його площа – понад 9600 га. У польовому виїзді також брали участь науковці Канівського природного заповідника та Інституту ботаніки ім. І.Г. Холодного.

У ході досліджень було виявлено ряд рідкісних видів рослин – сальвінію плаваючу, водяного горіха плаваючого, а також угруповання, занесені до Зеленої книги України: стрілолисту стрілолистого, глечиків жовтих, латаття білого.  На території обстежених об’єктів траплялися й водні оселища, включені до Резолюції 4 Бернської конвенції.

Серед “червонокнижних” птахів тут зустрічається орлан-білохвіст.

Також науковцями виявлено колонії білощокого крячка, причому в деяких гніздах ще є яйця і пухові пташенята. Серед водоплавних птахів досить численними були лиски – загалом їх обліковано понад 600 особин.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *