Карантин live: покинуті мером ефіри, найвищий показник одужань та задорогий алкоголь

В області відкривають ринки й закривають нелегальні місця торгівлі. У Сумах роту патрульних відправляють на карантин через одного захворілого, а директори українських музеїв просять не поспішати з відкриттям закладів. Великобританія випереджає Італію за кількістю смертей пацієнтів із коронавірусом, а в Індії запроваджують податок на алкоголь у 70%, аби позбавитися раптових атак магазинів. 

У 55-ий день карантину Черкаси переглядають ефіри міського голови, на яких він не чинить опір. Україна подумує про варіанти продовження карантину й після 22 травня. А світ то послаблює, то продовжує карантин. Чергова порція хроніки від команди “18000”. 

черкаси карантин коронавірус

Черкаси: покинуті мером ефіри нацканалів і обласний центр із ринком

Минулої доби на Черкащині зафіксували найменший за останні кілька тижнів приріст хворих. У понеділок виявили дві особи з коронавірусом. 

Від початку епідемії зафіксували 314 випадків захворювання на COVID-19. 98 пацієнтів одужали (31,2%), дев’ятеро – померли (2,86%). 

 Учора міський голова Черкас взяв участь у програмі “Зворотній відлік” на телеканалі “UA: Перший”. Темою дискусії було пом’якшення карантину. Під час включення Бондаренко не зміг відповісти на запитання щодо того, скільком людям в обласному центрі провели ПЛР-тестування для визначення у них коронавірусу. Відтак гості програми не зрозуміли, на основі чого базувалося рішення черкаських владців щодо послаблення обмежень. А згодом Бондаренко – відключився.

Уже сьогодні вранці Черкаська міська рада у фейсбуці таки повідомила, скільки ж людей у місті пройшли тестування на COVID-19. Ідеться майже про три тисячі осіб. 

Так само несподівано швидко міський голова покинув студію ток-шоу “Свобода слова”. Підійшовши до центральної стійки, Бондаренко повідомив, що не хоче витрачати “дорогоцінний час” і їде працювати в Черкаси. На годиннику була майже північ, а мер, як відомо, із 23 квітня перебуває у відпустці.

Від початку карантину й до останнього дня квітня в інфекційну лікарню Черкас надійшло 249 пацієнтів із підозрою на коронавірус. Головна лікарка зазначає, що працювали в режимі “медичного сортування”, що, ймовірно, призвело до нестрімкого зростання кількості хворих. 

В Умані продовжують масово тестувати людей. Лише за вчора відібрали зразки у 75 працівників управління праці та соцзахисту населення. 

Черкащанка, яка поборола коронавірус, здала плазму для виготовлення ліків. Плазма крові таких донорів є надзвичайно важливою для порятунку життя людей, у яких виникли ускладнення від коронавірусу, пояснила “Суспільному” заступниця директора медичної компанії.

На час продовженого карантину маршрутки Черкас змінюють графік руху. У середньому інтервал складатиме 15-20 хв, інформують на сайті міськради. Ознайомитися зі змінами можна тут

У перші три дні травня відновили роботу ринки в Кам’янці, Городищі, Чигирині, Христинівці й Тальному. Водночас ліквідували стихійні осередки торгівлі в Умані й Чигирині. 

Сьогодні поновив свою роботу Центральний ринок Черкас. Вхід на ринок один – із вулиці Небесної сотні. Це дозволяє контролювати потік людей. Нині реалізувати можна лише продовольчу продукцію. На критому ринку обмежили кількість місць у зв’язку із вимогою стояти через 3 метри, пише Суспільне: Черкаси. 

Україна: найвищий показник одужань і помилкові діагнози

Минулої доби в Україні виявили 366 нових хворих на коронавірус. Також зафіксували найвищий донині показник одужань: 256 протягом 24 годин

Загальна кількість виявлених випадків становить 12 697. Із них 1 875 пацієнтів одужало, 316 померло. 

Майже дев’ять тисяч осіб нині лікується вдома, із них – дві тисячі медпрацівників. 

На Миколаївщині зафіксували п’яту смерть пацієнта з коронавірусом, йому було 59 років. Нагадаємо, Миколаївська область довго повідомляла про відсутність хворих. Після перевірки МОЗ там почали виявляти недужих. Перших пацієнтів зареєстрували 11 квітня. Донині зафіксували вже 165 випадків інфікування. 19 – уже одужали. 

У Сумах коронавірус виявили в патрульного. Він перебуває на самоізоляції. Також на ізоляцію відправили пів сотні його колег, із якими він контактував. 

У перший день травня в столичному гуртожитку виявили хворих на коронавірус. Нині діагноз СOVID-19 поставили п’ятьом людям. 121 мешканець гуртожитку нині на ізоляції. Загалом у Києві вже зафіксували 1 583 випадки інфікування. 91 пацієнт одужав, 28 померли. 

У столиці вже запрацювали три ринки: у Голосіївському, Деснянському та Лісовому районах. Уже завтра мають відновити роботи ще два: Володимирський і Печерський.

Трьом військовим Харківщини помилково діагностували коронавірус. Про це вранці сповістило Командування Медичних Сил ЗСУ. Зазначають, що працівники лабораторії помилково внесли позитивні результати. Їх оприлюднили під час щоденного зведення.

Від початку епідемії у ЗСУ зафіксували 80 випадків інфікування коронавірусом. 40 осіб одужали, двоє померли.

Із першого червня пацієнтам країни додатково фінансуватимуть п’ять пакетів послуг. Зокрема – і лікуванння COVID-19. Замовником послуг є НСЗУ. 

Оскільки ВООЗ продовжила режим пандемії ще на два місяці, прем’єр-міністр України зазначає, що із 22 травня карантин продовжать. Але з послабленнями, які на той момент дозволить ситуація. 

Директори українських музеїв просять Уряд не поспішати з відкриттям їхніх закладів, також – заповідників і бібліотек. Оскільки щоденна дезінфекція потребує значних фінансових витрат, провітрювання у деяких закладах просто неможливе, а в містах-мільйонниках відкривати музеї без запуску транспорту вважають нелогічним.

Відсутність алгоритму поетапного виходу з карантину та прописаних механізмів його забезпечення, зокрема, фінансового, призведе до імітації виконання вимог, коли установи не матимуть належних фінансових та інших ресурсів для їх повноцінного виконання, але змушені будуть відкритися на вимогу органів влади під власну відповідальність”, – зазначає директор Одеського художнього музею.


Українець переміг у міжнародному хакатоні протидії коронавірусу від Єврокомісії. Конкурс спрямований на пошук інноваційних рішень боротьби з пандемією. У ньому взяли участь 22,6 тисячі осіб і 2,1 тисячі ідей. З України у хакатоні взяли участь 316 команд, які подали 50 ідей. Саме одна із таких стала переможцем за напрямом «Дистанційна робота та освіта».

Світ: заклик визначити початок епідемії та надвисокий коронаподаток на алкоголь

Третій день поспіль зменшується добовий приріст нових хворих на коронавірус. Учора в світі виявили 76,3 тисячі інфікованих. На три тисячі менше, ніж у неділю. 

– Кількість виявлених випадків – 3 618 325;

– Одужало – 1 184 145;

– Померло – 253 381.

Перегляд старих справ у Франції вказує на те, що перші випадки коронавірусу там зафіксували ще в грудні. За кілька тижнів до того, як вважали раніше. ВООЗ закликала інші країни також провести свої медичні розслідування. І розглянути кожну підозрілу справу. 

Протягом тижня найбільшу кількість хворих щоденно виявляють у США, Росії та Британії. У Росії вчора зафіксували понад десять тисяч нових пацієнтів, із них майже 6 тисяч – у Москві. 

– Кількість виявлених випадків – 155,4 тисячі;

– Одужало – 19,9 тисячі;

– Померло – 1 451.

Напередодні помер генеральний конструктор ракетно-космічної корпорації Євгеній Мікрін. Раніше в нього виявили коронавірус. 

Найвища кількість померлих пацієнтів із COVID-19 в Європі – у Великобританії. По обіді Reuters із посиланням на національне бюро статистики сповістив, що в країні вже понад 29 тисяч летальних випадків (на кілька сотень менше в Італії). 

– Кількість виявлених випадків – 196,2 тисячі;

– Одужало – 910;

– Померло – 29,6 тисячі.

Британський художник Ліонель Станхоп відтворив картину Караваджо “Вечеря в Еммаусі”. Але в його версії Ісус та його учні були в захисних рукавичках. 

Пакистан занепокоєний поверненням своїх громадян із ОАЕ. У частини з них фіксують новий коронавірус. В Об’єднаних Арабських Еміратах проживають майже 1,5 млн пакистанців. Більшість із них – отримують невелику зарплатню й живуть у тісних гуртожитках. Нині переважна частина заробітчан лишилися без праці. Репатріаційні рейси з ОАЕ почалися минулого тижня, коли десятки тисяч громадян звернулися з проханням про повернення додому через відсутність грошей. Уряди країн працюють над пошуками рішень, оскільки в державах стрімко зростає кількість зафіксованих випадків COVID-19. Натомість ОАЕ попередила, що переглядатиме трудові зв’язки з країнами, які відмовляться забирати своїх громадян. 

– Кількість виявлених випадків у Пакистані – 21,5 тисячі;

– Одужало – 5,8 тисячі;

– Померло – 514.

– Кількість виявлених випадків в ОАЕ – 15,2 тисячі;

– Одужало – 3,2 тисячі;

– Померло – 146.

У столиці Індії влада запровадила 70-відсотковий податок на продаж алкоголю. Учора алкомаркети відкрили вперше після карантину, чимало жителів Делі “атакували” магазини. На думку влади індійської столиці, націнка дозволить знизити ажіотаж навколо продукції і компенсувати фінансові втрати через обмежувальні заходи. Новий податок отримав назву “спеціальний тариф на корону”.

– Кількість виявлених випадків – 46,5 тисяч;

– Одужало – 12,8 тисячі;

– Померло – 1 571.

Деякі країни послаблюють карантин із 11 травня. Так, Чехія з цього дня вже планує дозволити поїздки за кордон на автобусах та потягах. У Туреччині послаблення схожі до українських. Натомість карантин там був дещо суворішим. За відсутності людей на вулицях одного з міст зафіксували десятки овець. Тварини йшли за вівчарем, подекуди поїдаючи газони. 

Німеччина знову відкриває музеї, галереї та сади. Частина з них почне свою роботу вже завтра. У закладах діятимуть жорсткі правила дистанціювання. У деяких – бронювати візит потрібно буде онлайн, аби керівництво одразу могло контролювати кількість відвідувачів. 

– Кількість виявлених випадків – 166,3 тисячі;

– Одужало – 133,1 тисячі;

– Померло – 6 993.

німеччина музеї

По темі

    коментарі
    1 Коментар
    1. Приехать в Киев, чтобы сказать, что ты едешь обратно в Черкассы… Клоун да и только

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *