У Черкасах жінка, що поборола коронавірус, здала плазму для виготовлення ліків

Юлія Кикоть стала першою серед черкащан, хто перехворів на коронавірус та здав плазму крові. Сьогодні жінка здала 650 мілілітрів плазми, що в майбутньому допоможе винайти ліки від COVID-19.

Про це повідомляє “Суспільне“.

Двадцять першого березня Юлія занедужала. У неї підвищилася темпаратура, згодом додався кашель. Рентген легень показав пневмонію, а тест виявив коронавірус.

– Із лікарні мене, звісно, ніхто не випустив. Як приїхала – так і залишилася в лікарні. Мене лікували належним чином. Нині минуло понад місяць після мого одужання, тобто, як зазначили медики, достатньо часу для того, щоб здавати плазму, – розповіла Юлія.

За її словами, де підхопила COVID-19, не знає, адже відбувала карантин вдома і за кордоном не була.

За словами заступниці директора медичної компанії Оксани Плотнікової, серед тих, хто поборов коронавірус, Юлія перша в Черкасах вирішила здати плазму крові. Інформацію про те, що обласний центр служби крові її потребує, жінка побачила у соцмережі. 

– Внутрішньовенний імуноглобулін дає хороші позитивні результати. Плазма нашої пацієнтки надалі може бути використана як для переливання у госпіталях тим людям, які хворіють коронавірусом та перебувають у важкій фазі хвороби, або ж для використання внутрішньовенного імуноглобуліна, – пояснила Оксана Плотнікова.

Першу партію препарату, що допоможе лікувати COVID-19, планують отримати цієї осені.

– Ліки обов’язково протестують. Для створення препарату необхідно 300 літрів плазми – це 400 донорів, які перехворіли на цю вірусну хворобу, – пояснила головна лікарка центру крові Світлана Кривцун. – Цей компонент крові збиратимуть в усіх областях України. Нині Черкаський центр крові розпочав її збір.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

1 Коментар

  1. А самый отвратительный вирус, бушующий в Киеве это коррупция. И покрывает её никто иной, как мэр города! Народ! Помогите, пожалуйста, собрать подписи за отставку мафиозного мэра, чтобы он больше не позорил нашу столицу. Петиция за отставку кличко: petition.president.gov.ua/petition/86178 Чтобы набрать необходимое количество голосов (25 тысяч), нужно чтобы каждый из читающих сейчас это сообщение не только поставил свою подпись, но и сделал побольше репостов, в которых точно так же призвал всех не только подписать, но и сделать побольше репостов и т.д.

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.