200 кг тунця і бочка саке: японський ресторан у Черкасах відсвяткував 10-річний ювілей (ФОТО)

Вихідними японський ресторан YOSHI в Черкасах відсвяткував свій ювілей — 10 років. Сюрпризом для гостей став двохсоткілограмовий екзотичний голубий тунець, який обробляв сам шеф-кухар Йошіхіро Фудзівара. 

На святкову церемонію запросили гостей, які відвідують ресторан упродовж усього його існування. До свого ювілею заклад оновив інтер’єр, меню та ціни, ставши демократичнішим і доступнішим для середньостатистичного відвідувача. 

Японська культура в Україні

Україна ще звикає до страв інших національностей, тому головне завдання, яке поставили перед собою Йошіхіро та його дружина, директорка ресторану Оксана, — розвиток японської кухні й традицій в Україні. Звичайно, це поєднується з якістю продукції та досвідом.

Фудзівара був одним із зачинателів і поширювачів японської кухні в Україні. Нині YOSHI — це мережа з трьох ресторанів, два з яких розташовані в столиці та один у Черкасах, звідки родом дружина шеф-кухаря. 

Нещодавно Йошіхіро Фудзівара став першим в Україні послом доброї волі японської кухні Міністерства сільського господарства, лісництва і рибальства Японії. Справа в тім, що японська кухня оберігається ЮНЕСКО. У такий спосіб нагороджують людей, які розвивають японську кухню та культуру харчування за кордоном. Для черкаського ресторану це не лише повага й довіра, а й можливість отримувати оригінальні продукти, вирощені в Японії. 

Свіжість та якість: японська їжа може бути корисною та смачною

Місія ресторану — готувати японську кухню з японських продуктів. До Черкас експортують японський круглозернистий рис, норі, васабі, соєвий соус. Головне – спеціальним контейнером до черкаського YOSHI транспортують охолоджену рибу — тунця. У ресторані запевняють, якщо раз скуштувати справжній екологічний продукт, а це оригінальний аромат і смак, надалі легко відчути підробку. 

На ювілейній церемонії гості мали можливість побачити майстер-клас від шефа — обробку двохсоткілограмового голубого тунця. Саме з цієї риби в ресторані постійно готують макі, суші, роли. 

— Усі страви готуємо з охолодженого тунця. Нам потрібен свіжий і якісний продукт. Це єдиний ресторан, де 200 кг риби вистачає на тиждень. Голубий тунець – ідеальний продукт, який не заморожувався, у нього колір і смак натуральний. Важливо отримати тушу, оскільки ми знаємо, що вона чиста й безпечна. Наші знання та якісний продукт показують чудовий результат, — зазначила Оксана Фудзівара. 

Ще однією родзинкою церемонії стала дерев’яна бочка з японським національним напоєм — саке. Така бочка вважається особливою і розбивається на важливі свята. Такий жест у Японії трактують як початок нового, саме так просять благословення у богів. Японці вірять, якщо загадати бажання, відкриваючи бочку, воно збудеться. 

Демократично й доступно: оновлене меню

Адміністрація закладу переглянула ціни й створила страви, якими можна посмакувати й насититися в середньому за 300-400 грн на людину. Тепер черкащанам рекомендують спробувати понад 30 нових страв. До меню додали азіатських блюд невисокої цінової категорії, які популярні в Японії. У такий спосіб вирішили показати повсякденну кухню й розширити раціон. Для консерваторів залишили хіти та класику. 

— Японська кухня — це про баланс смаків, збалансоване й різноманітне харчування. Сашимі, суші, роли, вибір супів не залишать байдужим нікого. Серед них татакі з тунцем, лососем під соусом понзу, набір фірмових ролів “Хасіморі де люкс”. Також “Рол абурі самон рору”, обжарений у соусі спайсі з хрусткою креветкою всередині, пельмені на пару. А ще страва, за якою сумують усі туристи, що повертаються з Японії — онігірі — рисові сендвічі з начинкою, загорнуті в норі, — розповіла Оксана Фудзівара. — Ми стаємо більш демократичними й ближчими: зробили багато рецептів з локальними продуктами — свининою, яловичиною, куркою, які готуються по-японськи й коштують недорого. 

Нині ж до замовлення рекомендують навіть бізнес-ланчі. Для любителів ситно поїсти пропонують страви, якими можна насититись в межах 150 грн. Водночас охочим приготують живі морепродукти — лобстерів, крабів, устриць. Акваріум із молюсками та крабами встановлений за межами зали, він приваблює гостей на вході.

У черкаському ресторані працюють професіонали, однак понад усе тут цінують людські якості.

— Найважливіші особисті людські якості. Ми навчаємо хороших, чесних, порядних людей, — зауважив шеф-кухар Йошіхіро Фудзівара. 

За словами шефа, на кухні слідують таким правилам: поважати гостей і продукт, із яким працюєш. 

Сучасно та по-японськи: оновлений інтер’єр

Ресторан відрізняється з поміж інших не лише їжею, а й культурою харчування. Відвідувачів обслуговують офіціанти в національному японському вбранні – кімоно. Приміщення поділене на умовні квадрати, які нагадують невеликі японські кімнати. Дерев’яні міцні столи, керамічний посуд — усе поєднує в собі стриманий стиль і японський мотив. 

Під час ремонту змінили навіть геометрію ресторану, залу оновили повністю. Перекриття колишніх ніш-кабінок зруйнували й сформували інші простори. Придбали нові меблі, приділили увагу стінам, стелі, освітленню. Тепер інтер’єр став безпечним і комфортним, створений із думкою про людей.

Деталі в інтер’єрі мають акценти, пов’язані емоційно й атмосферно. Техніка дизайну “Вабі сабі” об’єднує українські, європейські цінності з японськими. Це простежується в роботі з глиною та оздобленні. 

“Японський ресторан, а не ресторан японської кухні”

Упродовж 10 років YOSHI захищав свій статус серед топових ресторанів. Він є одним із 100 кращих ресторанних закладів України. Номінується як кращий японський ресторан, у якому шеф — японець. 

— Саме японський ресторан, а не ресторан японської кухні. YOSHI – це осередок японської кухні в Україні. Ми несемо не лише японську кухню, а й гостинність, і відповідаємо стандартам японського сервісу, — додала пані Оксана. 


Видання “18000” у партнерстві з рестораном “YOSHI FUJIWARA” розігрують два сертифікати на 500 грн на вечерю в закладі. З умовами розіграшу можна ознайомитися на наших сторінках у “Фейсбуці” та “Інстаграмі“. Результати розіграшу буде оголошено вже завтра, 8 березня.

*Іміджева інформація

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *