Коли дистанційна освіта – це чудово?

Ще з початку 2020 року ЗМІ та експерти почали готувати нас до наближення ери шкільної дистанційної освіти. Вона звалилася на голови батьків та вчителів, і майже ніхто не був до неї готовий.

Як результат – панічні намагання вчителів дати та проконтролювати виконані завдання, безліч вайбер чатів для батьків і дітей та ще більш напружені стосунки в родині. Однак не для всіх раптова ситуація з “дистанційкою” стала негативною. Для деяких родин, дітей або ж навіть цілих шкіл віддалене навчання відкрило свої переваги. То кому ж вона так мила – ця “страшна” дистанційна освіта?

✔ Для батьків, що працюють віддалено або мають вільний графік з’явилася можливість більше часу проводити зі своїми дітьми, планували спільні подорожі або просто час вдома.

Родини з молодшими школярами, що готові приділяти увагу навчанню дитини, фактично отримали легальну та безоплатну можливість перейти на сімейну форму освіти або ж стати родиною хоумскулерів. Вони і надалі можуть мати підтримку державної школи, користуватися її навчальним планом та матеріалами (школа забезпечує підручниками хоумскулерів, так само, як і очних учнів) та за потреби консультуватися з педагогами.

Нагадую, що раніше такий формат навчання вважався не лише альтернативним, але іноді й дуже ризикованим за уявленнями деяких педагогів. До таких родин ставилися з насторогою або й просто не давали можливості навчатися вдома. Батькам доводилося користуватися приватними школами, і тоді навчання ставало ще й дорогим.

Зараз кожен охочий може написати заяву у школі за місцем проживання та перейти на сімейну форму освіти.

✔ Діти, що поглиблено займаються спортом, музикою чи іншими видами мистецтва і раніше могли перейти на екстернатну форму навчання. Але для цього треба було довести, що дитина дійсно потребує для своєї діяльності часу, що її однолітки проводять у класі. Довідку могли надати в спортивній чи музичній школі, якщо дитина часто їздить на тренування чи виступи.

Але підлітки, що вже вибрали собі напрямок для навчання і хочуть приділити цій діяльності якомога більше часу, не обов’язково хочуть бути спортсменами чи музикантами. Можливо, ваша дитина має багато приватних уроків з іноземних мов або хоче присвятити час онлайн курсам з графіки або програмування. Тоді їй просто немає необхідності проводити у школі від 6 до 10 годин.

Дорослі діти, зазвичай старше 12 років, вже вміють розподіляти свій час та планувати заняття так, щоб опанувати загальну шкільну програму онлайн самостійно. Тоді в них залишається більше вільного часу на навички та предмети, що дійсно цікаві.

✔ Колись, аби дати дитині гарну освіту, батьки намагалися переїхати з села в місто або з маленького міста до столиці. Сільські школи і зараз мають “поганий імідж” – відсутність вчителів, застарілі матеріали, а часто й немотивовані однолітки. Дитині, що має жагу до навчання, це дійсно може дуже заважати проявити себе.

Але зараз навіть родини з великих міст переїжджають жити в село, де свіже повітря, власні продукти та відсутність шуму і метушні мегаполісів. І освіта дитини не має від цього страждати. Бо ми вже маємо можливість дистанційної освіти. Зараз навіть з інтернетом немає проблем в найвіддаленіших куточках України. А школу можна обрати собі за смаком, за напрямком та й за вартістю навчання – від безоплатної державної до приватної за 7 тисяч гривень на місяць.

✔ Діти з інвалідністю раніше мали можливість відвідувати спеціалізовані школи або навчатися вдома. Я й сама провела 10 клас на домашньому навчанні за станом здоров’я. Дистанційна освіта дає таким дітям можливість більшого “живого” контакту з педагогами. На відміну від старої форми домашньої освіти, зараз в учня є справжній графік уроків з усіма вчителями-предметниками, з однокласниками та з можливістю позакласного спілкування. Для таких дітей дистанційна освіта – це дійсно більш якісна освіта та більш активне життя.

✔ Зміна місця проживання раніше точно означала, що дитина має змінити школу. Навіть переїзд в інший район міста викликав потребу або переводитися і заводити нових однокласників, або витрачати багато часу на дорогу. Зараз можна залишитися в своїй школі і закінчити навчальний рік або і кілька років.

✔ Також дистанційна освіта дає можливість виїхати за місто чи навіть за кордон на деякий час, якщо родина цього потребує. Дитина може продовжити навчання онлайн, а після повернення продовжити відвідувати школу.

✔ Ви багато чули про батьків, що навчають дітей вдома? Може ваша дитина часто хворіє або просто не любить школу і за кожної нагоди намагається туди не піти? Але ви не впевнені, що зможете розібратися у кожному предметі чи контролювати виконання завдань дитиною?

Тоді дистанційна освіта стане для вас тест-драйвом, легким випробним варіантом перед переходом на повноцінну сімейну освіту. Можливо, ви знайдете у такому форматі навчання багато переваг для вашої родини. А можливо ви остаточно зрозумієте, що єдиний прийнятний для вас вид навчання – це очна школа. Принаймні зараз. Але ви точно знаєте, що спробували, та зробили свідомий вибір.

У вас є й інші причини любити та обирати дистанційну освіту для школярів? Буду рада, якщо ви поділитеся. А наступного разу я розкажу, коли краще не вибирати віддалене навчання.

Інші матеріали автора:
коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *