16 депутатів “помилилися” під час одного голосування

1 жовтня під час сесії Черкаської міської ради депутати двічі голосували за проєкт рішення щодо наділення виконавчому комітету нових повноважень.

Йдеться про погодженням договорів, якими передбачено будівництво, реконструкція, реставрація тощо об’єктів житлового та нежитлового призначення, незавершеного будівництва на земельних ділянках комунальної власності, які перебувають у користуванні комунальних підприємств міста.

Через специфіку законодавства для передачі земельної ділянки, яка перебуває у користуванні комунальників, під будівництво приватним структурам достатньо виключно рішення директора цього підприємства.

Більшою мірою такі ініціативи стосуються діяльності КП “Черкасиінвестбуд”. Нині директором цього підприємства є представник політичної сили “За майбутнє” Іван Будяк. За рішеннями Будяка, лише протягом останніх двох років під приватну комерційну забудову відійшли мінімум три ділянки: дві на Митниці по вулиці Героїв Дніпра та Сержанта Жужоми, а також одна в районі колишнього військового полігону у Південно-Західному районі.

До бюджету від фактичної реалізації права користування земельною ділянкою на користь приватних структур від комунальників Будяка нічого не надійшло. Крім того, комунальне підприємство залишається збитковим.

Як відбувалося голосування?

Задля того, аби зобов’язати директора підприємства погоджувати відповідні “інвестиційні” рішення, було підготовлено два проєкти рішень Черкаської міської ради.

Перший мав би зобов’язати погоджувати угоди директору з депутатами Черкаської міської ради, а другий – з членами виконавчого комітету. Водночас обидва голосування депутати “провалили”.

Послідовно за “обмеження” повноважень збиткових комунальників голосували виключно представники партії “Голос” і “Європейська солідарність”, а також депутат від фракції “Слуга народу” Юрій Котолуп. Решта ж представників депутатського корпусу рішення не підтримували.

Зокрема, під час голосування змін до повноважень виконавчого комітету, якими планувалось саме членів цього колегіального органу наділити правом погоджувати договори комунальників, депутати двічі приймали протилежні рішення. Спочатку 27 обранців підтримали відповідні зміни, після чого депутатка Черкаської міської ради від фракції “За майбутнє” Олена Агапова заявила про те, що нібито помилилася під час голосування та попросила поставити питання на повторне голосування. Вона ніби планувала “утриматися”, втім проголосувала “за”.

Далі в залі розпочалася дискусія, в результаті якої 29 депутатів таки проголосували за повернення до повторного голосування. Після перерви і виступу представника все тієї ж політичної сили “За майбутнє” Геннадія Шевченка депутати спочатку скасували своє “попереднє” рішення, за що проголосувало 23 депутати, а потім з другої спроби таки “провалили” зміни, за які проголосували раніше. Вдруге їх підтримали лише 11 депутатів, а саме присутні представники партії “Голос”, “Європейська солідарність”, а також один представник партії “Слуга народу” – все той же Юрій Котолуп.

Таким чином після “помилки” Олени Агапової “передумали” 16 депутатів – представники політичних сил “Батьківщина”, “ОПЗЖ”, “За майбутнє” та “Слуга народу”.

Як своє рішення пояснює депутатка?

Олена Агапова

У коментарі “18000” депутатка міськради Олена Агапова зазначила, що хоче, аби відповідні обмеження у діяльності КП були прописані у статуті кожного комунального підприємства, а не лише “Черкасиінвестбуд”. Зокрема, щодо КП “Благоустрій”, яке віднедавна також може здійснювати будівництва багатоповерхівок, житлових будинків тощо.

– У мене виникло питання: чому ми в “Благоустрій” це додаємо, не обмежуємо їх щодо цього, а в “Черкасиінвестбуд” ми вносимо такі зміни? Моя позиція: коли будуть у всіх комунальних підприємства такі зміни, “Екологія” теж хоче такі КВЕДи, “Благоустрій” тощо, разом із “Черкасиінвестбудом” будуть внесені такі обмеження, двома руками я проголосую за ці комунальні підприємства. І внесення змін у регламент роботи виконкому. Бо виходить, що у виконкому будуть ці повноваження, а в статутах жодного КП – немає, – зазначає Олена Агапова.

Як повідомляв “18000”, у міський бюджет за перше півріччя надійшло менше 4 мільйонів гривень від продажу землі із запланованих на цей рік 108 мільйонів.

Хочеш читати ще більше важливих матеріалів?
Підтримай незалежний журналістський проект «18000»

DONATE

Також новини “18000” є в Telegram і Viber, слідкуйте за нами в Instagram.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *