16 громад на Черкащині підлягають переформатуванню, – чиновник

16 об’єднаних територіальних громад у Черкаській області підлягають переформатуванню.

Про це в інтерв’ю “18000” розповів директор департаменту регіонального розвитку облдержадміністрації Роман Карманнік.

– Їх можна об’єднати, можна укрупнити, влити більш спроможну громаду. Ми розглядаємо всі можливі варіанти і пропонуємо їх для розгляду самим громадам. Ми хочемо ефективної організації управління на території з точки зору оптимальної кількості управлінців, – зазначив Карманнік.

За його словами, загалом є три критерії визначення спроможності громади: нерозривність територій, наявність дітей у кількості 100 дошкільного віку і 250 шкільного та наявність школи проектною потужністю не менше 250 осіб.

– І варто розуміти, що це не все. Коли ОТГ відповідають цим пунктам, приходить питання оцінки рівня спроможності: він низький, середній чи високий. Сюди входять критерії площі, населення, індексу податкоспроможності та частки місцевих податків і зборів, – говорить держслужбовець. – Буває, що громада створена, має достатню кількість людей, опорний заклад, проте все-таки варто визначити, наскільки вона сильна. Є громади середньої або невеликої спроможності. Ми їх запрошуємо і пропонуємо, як зробити краще: до кого приєднати, як скоротити і де зекономити.

Більше про процес децентралізації читайте в матеріалі «Якщо не дотримуватися методології, то буде хаос», – Роман Карманнік про формування громад на Черкащині

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.