21-тий. Хроніка війни. Головні події Черкащини та України

Розповідаємо основні події російсько-української війни, які стались на Черкащині, в Україні та світі за останню добу.

Завершується 21-ший день російсько-української війни. Третій тиждень Збройні сили України та інші наші воїни захищають країну від військ агресора. Сьогодні продовжилися спроби врегулювати конфлікт дипломатичним шляхом, втім поки про будь-які успіхи дипломатії говорити зарано. Паралельно з цим продовжується обстріл української території військами агресора. Найбільше як і раніше потерпає Маріуполь, де цивільне населення вже давно знаходиться за межами гуманітарної катастрофи. 

Деблокувати місто чи хоча б забезпечити ефективні “зелені” коридори для евакуації населення поки не вдається. Сьогодні об’єктом авіаційної атаки ворога у черговий раз стали стали цивільні об’єкти у місті, які використовувалися населенням у якості укриттів. 

Черкащина

Сьогодні на Черкащині попрощалися із загиблим воїном Олексієм Семенюком, що загинув на війні 6-го березня. Прощання відбулося у Будинку трауру, куди прийшли віддати останню шану герою рідні, знайомі, побратими, а також прості містяни. 

Зранку стало відомо, що у небі над Черкащиною збили чергову крилату ракету, випущено агресором по нашій території. Всього по Україні за період війни випущено понад 900 ракет. 

 Обласний центр як і раніше забезпечує прийом біженців. Всі, хто потребує допомоги у поселенні, може звертатися за телефонами гарячої лінії. Черкаські освітні заклади продовжують забезпечувати виготовлення їжі для біженців та військових. Крім того, з міста сьогодні відбув черговий потяг до Західних областей України, що евакуював 300 осіб. 

Черкаські волонтери із “Цивільного штабу допомоги” спільно із міської радою Черкас розробили інтерактивну карту укриттів, які може використовувати цивільне населення під час повітряної тривоги. За допомогою мапи можна швидко знайти найближче до вас укриття. 

Реагуючи на скорочення комендантської години у обласному центрі, комунальний перевізник “Черкасиелектротранс” заявив про зміну графіку руху тролейбусів. Ознайомитись з новим графіком можна у матеріалі 18000. 

Також змінили правила воєнного часу на території Уманського району. Тут дозволили продавати пиво. Підставою для такого рішення стало нібито бажання запустити економіку. Разом з тим, пиво заборонено до продажу під час дії комендантської години, а також військовим у будь-який час. 

Митрополит Уманський і Звенигородський Пантелеімон висловив позицію щодо вторгнення росії і війни в нашій країні. Він засудив дії агресора.

Вони пройшли зі зброєю в руках і сіють страх, сльози, смерть, розруху. Гинуть наші діти, мирне населення, гинуть наші воїни-захисники, руйнуються міста і села. Ворожою мішенню стають храми і монастир” – зазначив священослужитель. 

Україна 

В ООН офіційно повідомили про понад 700 загиблих мирних жителів у результаті війни, розв’язаної росією на території України. Втім ці дані не включають жертв у таких містах, як Ізюм, Волноваха та Маріуполь, що найбільше страждають від агресії.

Від дій агресора продовжує потерпати цивільне населення. Сьогодні стало відомо про обстріл та загибель людей у різних містах України: Києві, Чернігові, Маріуполі та інших. Зокрема стало відомо про загибель 10 осіб, що стояли в черзі до магазину у Чернігові. Згодом стало відомо про обстріл колони цивільних, що евакуювались з-під Маріуполя. Далі інформагентства повідомили про бомбардування театру та басейну у Маріуполі, які слугували прихистком для сотень жителів. Про жертви поки що невідомо, оскільки постійні бомбардування унеможливлюють будь-які рятувальні роботи. Ситуація у Маріуполі вже давно є катастрофічною, і її врегулювання унеможливлюють дії агресора. Разом з тим офіційні особи агресора продовжують називати події фейками та провокаціями української сторони. 

Паралельно з цим, продовжуються перемовини контактних груп. Офіційні особи напрацьовують документ, який може стати основою для майбутнього мирного договору. Втім поки позиції і бачення сторін далекі від тотожних. Представники іноземних ЗМІ опублікували чернетку угоди, у якій міститься 15 пунктів, втім українська сторона зауважила, що – це виключно позиції російської сторони. Перемовини продовжуються.

Ввечері стало відомо про звільнення захопленого напередодні мера Мелітополя. Іван Федорів вже встиг поспілкуватися із Володимиром Зеленським. 

Також українські журналісти за допомогою спеціальних програмних засобів змогли з’ясувати, що голова Чечні рамзан кадиров не перебував на території України, хоча про це неодноразово заявляв у своїх соціальних мережах. Кадиров вихвалявся тим, що знаходився у 20 кілометрах від Києва, втім, за твердженням журналістів, він за цей період не покидав Чечні. 

Світ

Президент України Володимир Зеленський сьогодні виступив перед Конгресом США. Його промову зустрічали оплесками. Він нагадав та перефразував конгресменам фразу відомого правозахисника Мартіна Лютера Кінга, який у свій час говорив про те, що має мрію.

У Зеленського є не мрія, а потреба. Він, як і раніше, вимагає закриття неба над Україною, аби унеможливити ракетні та авіаційні обстріли наших мирних міст. Уже за кілька годин після звернення Зеленського стало відомо про зростання кількості постачань протиповітряних комплексів до України. Такі комплекси нададуть не лише США, а і інші країни члени НАТО.

Публічно виступав сьогодні і президент росії володимир путін, який продовжив настоювати на тому, що захищає українців від дій нацистів та націоналістів, а також що його війна йде за раніше затвердженим планом.  

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *