25-річний черкащанин не може влаштуватися на роботу через інвалідність (ВІДЕО)

25-річний Петро Вибивайло зі Сміли від народження має порушення слуху. Що говорять співрозмовники – читає по губах. Нині хлопець стажується в одному зі смілянських суші-барів й сподівається, що невдовзі працюватиме за фахом.

Про це розповідають у сюжеті “Суспільного“.

Одягає робоче кімоно й починає готувати роли. Так розпочинається третій день стажування Петра Вибивайла в закладі японської кухні. Тут професію сушиста хлопець опановує з нуля.

– Вдома раз готував. Просто взяв набір для суші і пробував. У мене не вийшло. Я подумав, що не моє це. Тут мені показали, як правильно робити суші, – розповідає Петро.

Як правильно формувати роли Петра навчає власник закладу Юрій Мусієнко. Чоловік каже, що раніше у його суші-барі люди з інвалідністю не працювали.

– Це трошки складніше, ніж зазвичай, але трошки зусиль і я думаю, що матимемо хорошого кухаря, – зазначає Юрій.

Для хлопця це не перша спроба влаштуватися на посаду кухаря у місцеві заклади харчування.

– У мене все виходило. Мене ставили як кухаря-робітника – чистити картоплю, розбирати м’ясо, рибу. Я бачив як готується страва, але мені не давали це робити, бо боялися, що я зіпсую блюдо, – пригадує хлопець.

За допомогою у пошуку роботи Петро звернувся до Смілянського центру зайнятості.

– Мені пропонували роботу в різних закладах, але мені відмовляли. Через те, що я погано чую. Я казав, що я все розумію. Але мені дуже треба робота. Я готовий на все, що завгодно. Просто дайте мені шанс, – розповідає Петро.

– Він працював на різних роботах. І вантажником, і підсобником, – зазначає фахівчиня Смілянського центру зайнятості Надія Кондратенко.

Також Петро працював двірником.

– Трохи поважали, трохи недолюблювали. Але я все одно старався якось виконувати свою роботу. Не бувало такого, що я просто відмовлявся, – зазначає хлопець.

Чи візьмуть Петра Вибивайла на роботу сушистом визначать за результатами стажування.

– Як кожен кухар-початківець на новому робочому місці він переживає, але в свою чергу він дуже старається. Йому подобається. Тому на цей момент якихось зауважень чи претензій немає. Працюємо, – підсумовує власник закладу японської кухні.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.