5 інсайдів від черкаської веб-дизайнерки про те, як знайти роботу мрії і не впасти в депресію

Що робити, якщо ти “загубивсь” і не знаєш, чим займатись у житті? Спробувала дати відповідь на це питання під час лекції для студентів бізнес-коледжу дизайнерка черкаської ІТ-компанії Active Bridge Олена Окунєва. У Черкасах Олена відома насамперед завдяки кількарічній організації благодійного фестивалю CherITy. Окрім роботи в ІТ-сфері, нині вона навчається у аспірантурі Харківської академії дизайну та мистецтв.

Фото з ФБ героїні публікації

Олена Окунєва переповідає: в ІТ-сфері опинилась випадково. Після завершення навчання у Черкаському державному технологічному університеті на спеціальності “дизайн інтер’єру” дівчина пішла працювати на меблеве підприємство. Та 4-місячний досвід показав, що ця робота “не заходить”.

– Я зрозуміла, що мене просто нудить від цієї роботи, – зізнається Олена. – Я була на межі депресії: невже всі ці шість років навчання були даремними? Було справді дуже прикро. Я почала шукати себе і не могла придумати, чим би хотіла займатись.

Опісля дівчина знайшла вихід: якщо не можу  знайти роботу сама, значить, варто дати шанс роботі знайти її. Описала у Фейсбуці свої знання і навички, додала фото і інформацію про пошук роботи. Результат не змусив себе довго чекати: слідом за репостами друзів почали надходити і пропозиції прийти на співбесіду. Так дівчині поталанило стати частиною команди однієї з найбільших ІТ-компаній Черкас SPD-Ukraine.

– Мене взяли на позицію маркетинг-менеджера. І, чесно кажучи, я не знаю, як мені так поталанило, тому що знань у цій сфері в мене не було. На цій позиції мені доводилось поєднувати низку функцій. І спочатку це було в кайф! Адже я постійно отримувала нові знання і стикалась із новими викликами. Але потім я задумалась, що хочу розвиватись у якійсь певній сфері, а не потрошку в кількох, так і не ставши спеціалістом у чомусь конкретному, – пригадує Олена Окунєва.

Такою сферою для себе Олена обрала web-дизайн. Оскільки позиції дизайнера у SPD не було, дівчина ухвалила рішення підшукати для себе іншу зайнятість. Хоча рішення піти було нелегким.

– Такі рішення не ухвалюють за два дні. Треба насамперед для себе з’ясувати, в чому причина незадоволення. Часто можна виявити, що проблема – не у колегах, керівнику чи умовах роботи. А насамперед у вас самих. Але якщо рішення для себе ви вже ухвалили – затягувати теж не слід. Зона комфорту часто зупиняє наш розвиток. Тому не варто боятися міняти не лише роботу, а й місто, сферу діяльності чи взагалі країну, – говорить Олена Окунєва.

Дівчина переконує, що не варто боятися і співбесід під час пошуку нової роботи. Особливо, якщо ідеться про співпрацю із ІТ-компанією.

– Зазвичай на таких співбесідах одразу відчувається якась дружність. Це легко і приязно. Головне – розуміти, навіщо ви туди йдете, – додає Олена.

З компанією Active Bridge дівчина співпрацює вже 1,5 роки.

– Мені особливо подобається тим, що працюю суто за фахом, отримую творчі та цікаві задачі, маю адекватні дедлайни, що дає змогу спокійно робити свою роботу – виважено, без стресів. Завжди легко вирішити незрозумілі моменти у простому дружньому діалозі. Дуже ціную міцний командний дух компанії та легку сімейну атмосферу, – зазначає Олена.

П’ять висновків, які зробила Олена Окунєва після кількох звільнень:

– Комфорт і стабільність – це зло. Якщо у вас є робота, де ви в абсолютному комфорті, значить, скоріш за все, ваш розвиток припинився.

– Розвиток – це історія про мазохізм трохи. Інколи процес може бути болючим, але зрештою ви будете вдячні за цей досвід.

– Одна справа на життя – перебільшення і стереотип. У Радянському Союзі вважалося нормою, коли хтось десять чи навіть тридцять років працює на одному заводі чи в одній школі. Так росли наші бабусі і дідусі, батьки. Насправді це дурня. Зараз ми живемо у зовсім іншому світі. Життя занадто коротке, аби його витрачати на не улюблену або не цікаву роботу. Поки ти не спробуєш чогось нового, не відкриєш власних можливостей.

– Треба вміти вчитися. Ви можете не знати якусь дисципліну, але у вас має виробитися навичка навчатись. Це процес, який буде в нагоді все життя. Особливо це стосується сфери ІТ. Тут не можна зупинятись. Якщо не вивчив нову технологію, можеш опинитися за бортом.

– В ІТ є місце для кожного, головне – зрозуміти, яка позиція вам би підійшла.

Довідково

Сherkasy IT Cluster продовжує серію профорієнтаційних лекцій для студентів. Мета цих зустрічей – ознайомити талановиту молодь із ІТ, розповісти про можливості та перспективи розвитку в цьому напрямку. А також відповісти на актуальні питання, які пов’язані з ІТ сферою. Провідні спеціалісти ІТ-ринку Черкас ділятьcя зі студентами власним досвідом становлення на професійному шляху.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *