Карантинний live: наслідки “зливу” даних у Черкасах, “сортувальні” пункти хворих та смерть принцеси

Стабільна Умань та перший пацієнт із коронавірусом в Каневі, обов’язкова обсервація приїжджих і значні премії медикам Львова, швецький антикарантинний феномен та безкоштовна їжа медикам від шеф-повара мішленівського ресторану. 19-ий день карантину у фактах та цифрах Черкас, України й світу від команди “18000”.

Черкаси: пів сотні хворих і “цькування” здорових

Станом на ранок у Черкасах зафіксовано вже 11 хворих на COVID-19. Чотири особи з підозрою. Про це вранці повідомив міський голова.

Серед інфікованих – працівниця Третьої міської лікарні. Її госпіталізували в інфекційку. Коронавірус жінка підчепила від пацієнтки. Після обстеження всіх медпрацівників лише у медсестри виявили недуг. Нині відділення й пацієнти на ізоляції. Проводять необхідні дії із захисту. 

Ситуація в Умані стабільна. Там досі шестеро хворих, одна особа – із підозрою. Під наглядом перебувають 130 людей, двоє з яких – медики швидкої. 

Вранці МОЗ прозвітувало про пів сотні хворих в Черкаській області. Нагадаємо, найбільший спалах – у Кам’янці. Там виявили 28 недужих. Нині проїзди й виїзди міста обмежені. Працівники поліції, Нацгвардії, ДСНС і медики цілодобово перебувають на КПП.

Уже по обіді повідомили про перший випадок захворювання на коронавірус у Каневі. Заступник головного лікаря тамтешньої лікарні повідомляє: пацієнт клінічно здоровий, не має ніяких проявів хвороби. За нашою інформацією, хворий повернувся із Росії, де перебував на заробітках.

Пізніше на сторінці Канівської міської ради повідомили, що на час карантину вулиці міста патрулюватимуть. 

Тим часом у Черкасах ДСНСники дезінфікують місця скупчення людей. За допомогою ранцевих обприскувачів провели санітарну обробку кожної зупинки вздовж бульвару Шевченка та вулиці Чигиринська. Також – обробили входи до магазинів, аптек та інших будівель міста.

Головний медик Черкас підтвердив чутки про своє звільнення. Піти з посади в такий непростий час директор департаменту охорони здоров’я вирішив, аби привернути увагу до проблеми галузі. Завтра вже день звільнення. 

“На засіданні виконкому мене звинуватили у некомпетентності, бездіяльності і невідповідності займаній посаді. І на це не було ніякої реакції ні з боку заступників, ні міського голови. Вони мовчки погодилися, що весь корінь зла і гріха у мені. Тому хоча б таким вчинком я хочу привернути увагу до галузі, – сказав Олег Стадник кореспонденту “18000”.

НСЗУ затвердила список лікарень, які прийматимуть хворих на коронавірус, за потреби в госпіталізації. До першої черги увійшло шість закладів на Черкащині. До вже анонсованих раніше черкаської інфекційної та уманської міської лікарні додали також Черкаську району інфекційну лікарню (Червона Слобода), Золотоніську та Шполянську ЦРЛ, а також Черкаську обласну лікарню. Зараз займаються їхнім перепрофілюванням і забезпеченням.

Через карантин черкащани мають утриматися від відвідування кладовищ на поминальні дні. Маршрутки не підвозитимуть людей на цвинтарі. Заступниця міського голови порадила містянам поминати рідних у думках, а навідатися на могили вже після пандемії коронавірусу. 

У соцмережах житель Черкас обурився тим, що його адресу й прізвище виклали в мережу в списку тих, хто хворий на коронавірус. Додає, сусіди вже пишуть про це в під’їзді. Обурення до факту оприлюднення персональних даних чоловікові додає те, що, як він стверджує, ані він, ані будь-хто з його родини не хворіє на COVID-19.

Одна з черкаських служб таксі зняла жартівливе відео про те, як їхні працівники дезінфікують свої ТЗ.

Відомий казкар із Умані Сашко Лірник щодня під час карантину читатиме казки онлайн. Матеріали шукайте щовечора о 20:30 на ютуб-каналі письменника. Першою він обрав Казку про Котигорошка, нині запис уже доступний для перегляду в YouTube.

Україна: обов’язкова обсервація і попереднє сортування хворих

Минула доба додала до статистики 62 нові випадки недугу. Станом на цей ранок в Україні вже 480 хворих на коронавірус. Шість пацієнтів одужали, життя 11 забрала хвороба. Миколаївська область досі тримає позначку в 0 випадків. 

Сьогодні по обіді повідомили про ще одну смерть від коронавірусу. Хвороба забрала життя 84-річного чоловіка з Чернівецької області. 

Минулого вечора Кабмін посилив карантинні заходи для українців, які повертаються з-за кордону. Уряд зобов’язав усіх новоприбулих дотримуватися режиму обсервації. Так триватиме два тижні. Нині владці домовляються з готелями щодо забезпечення в них умов ізоляції. Лише минулого тижня в Україну повернулося понад 130 тисяч осіб (облік від МЗС). Додамо, що досі на обсервацію відправляли тільки українців, які повернулися з Китаю в лютому (у Нові Санжари).

Міністерство внутрішніх справ України охороняє готель «Козацький» у Києві, де громадяни перебувають на примусовій обсервації. У готелі, який належить Міноборони, розмістили 100 громадян, які прибули з Балі та Катару. Терміном на 14 днів.

В Україні інфікованих коронавірусом розподілятимуть за ступенем важкості захворювання у спеціальних пунктах ще до потрапляння в лікарню. Усі пацієнти з респіраторними симптомами, які звертаються до медиків (самозвернення, направлення лікарем чи транспортування бригадою екстреної медичної допомоги), повинні пройти первинне скринінгове медичне розподілення ще до входу у приймальне відділення. Пункти скринінгового медичного сортування розгорнуто по всій Україні на території лікарень першої хвилі госпіталізації.

Учора президент повідомив про прибуття вже другого літака з Китаю. На борту було 300 тисяч спеціальних респіраторів та 35 тисяч. захисних костюмів для лікарів, військових і полісменів.Та два мільйони масок для населення. Далі очікують ще 100 тисяч ПРЛ-тестів.

Антимонопольний комітет відкрив справу проти аптечних мереж, виробників і постачальників через значне подорожчання медичних масок. Нині йдеться лише про столичні заклади. Вказують, ціна на маски там у 30 грн/шт. 

Прикордонники викрили шахраїв, які незаконно експортували медичні маски, занизивши вартість у сотні разів, повідомляє МВС. Махінатори продали іноземцю понад 300 тис. медмасок за ціною трохи більше 1 гривні за штуку. Ринкова ж ціна цієї партії – майже 61 мільйон грн.

У Дніпрі задля підготовки резервних ліжок для потенційних хворих на COVID-19 онкохворих дітей переселили з їхнього спеціалізованого відділення до хірургічного. Про це пише Радіо Свобода. За словами батьків пацієнтів, у хірургічному відділенні немає необхідних умов. Зокрема, у лікарняних палатах відсутні туалети, що дуже важливо для дітей, які днями змушені перебувати в палатах під крапельницями. Пізніше відомий дніпровський бізнесмен Геннадій Корбан написав, що відділення повернули дітям. 

У Львові запровадили обов’язковий масковий режим, який стосується покупців магазинів і аптек, пасажирів транспорту. Також – заборонено їсти в скверах і парках. Перебування на спортивних і дитячих майданчиках – за табу. Сьогодні тамтешній міський голова повідомив: усім лікарям та медсестрам, які працюватимуть із хворими на коронавірус, доплатять по 10 тисяч гривень. Також збільшать преміювання працівникам комунальних служб, які забезпечуватимуть життєдіяльність міста в умовах карантину (штаб, двірники, працівники служби ритуальних послуг, водії громадського транспорту, соцпрацівники, які носять продукти літнім людям, аварійні служби). Для всіх інших працівників премії скасовуються. 

Прийдешній бій українського боксера Олександра Усика перенесли. 23 травня мав відбутися поєдинок із британцем Чисорою. Нову дату бою ще узгоджують. Куплені квитки лишаться дійсними. 

 

Світ: похмурі прогнози Трампа й хокейний “оптимізм” Лукашенко

Підтверджених випадків захворювання 722 тисячі, 152 тисячі пацієнтів вже одужали, життя 34 тисяч обірвалося в лікарні. Дещо менше третини померлих – жителі Італії. Загалом у цій країні захворіло вже 97 тисяч осіб. Більше недужих тільки в США – 144 672. 

У Білому домі припускають, що хвороба може забрати життя майже 200 тисяч американців. Захворіти на неї можуть мільйони. Пік смертей прогнозують за пів місяця. Тому США продовжує карантинні заходи. Великдень для американців буде домашнім. 

У найбільш густонаселеній країні Африки – Нігерії – запроваджують карантин. Тиждень тому там зафіксували першу смерть від коронавірусу. Це 67-річний чоловік, який повернувся з лікування в Британії. 

Росія чи не останньою з країн Європи йде на карантин. Щоправда, обмеження запроваджують лише в столиці й Московській області. Вони фактично дублюють всі, вже існуючі. Відмінність: громадянам запровадять посвідчення за QR-кодами. Так влада контролюватиме пересування й дотримання громадянами обмежень, пише “Buro”. Нині в країні понад 1 800 інфікованих, з них більше 1 200 – у столиці. Зареєстровано вже 9 летальних випадків від коронавірусу. 

Загальний карантин не запровадили і в Білорусі. Там досі триває внутрішній чемпіонат із футболу. А Президент Лукашенко напередодні вийшов із любительською хокейною командою на лід.

Швеція покладає відповідальність за життя громадян на громадян. Влада не запроваджує карантин. Обмеження лише в кількості масових заходів: до неділі не можна було збиратися більше пів тисячі осіб, цього тижня – вже не більше, ніж пів сотні осіб. У кафе й ресторанах досі безліч людей. Водночас 90% працівників найбільших компаній вже працюють віддалено. За даними транспортної компанії Стокгольму, пасажиропотік в автобусах і метро зменшився уполовину. У країні вже понад 4 000 інфікованих і 146 летальних випадків.  

У ПАР поліція звільнила 14 працівників фабрики. Власники посадили їх під замок і змусили робити захисні маски. Місцеві видання повідомляють, що заводом володіють громадяни Китаю. 

Іспанія повертає Китаю експрес-тести, оскільки їх визнали низькоточними. Як повідомляє “The Guardian”, точність результату становить лише 30%. Минулого тижня країна заявила, що витратить на тест-системи й засоби індивідуального захисту 432 млн євро. У першій партії було 58 000 тестів, їх відправили назад. МОЗ Іспанії заявило, що купували не безпосередньо у китайського виробника, а у постачальницької компанії своєї країни. І структурі надали надала необхідну супровідну документацію.

Іспанська принцеса Марія Тереза померла від коронавірусу. Жінці було 86 років. Це перший летальний випадок від COVID-19 у монарших родинах Європи. 

Спадкоємець британської корони – Принц Чарльз – одужав. У Кларенс-хаусі підтвердили, що після консультацій з особистим лікарем, принц Уельський вже не на самоізоляції.

У Франції шеф-кухар одного з мішленівських ресторанів безкоштовно готує для медиків, які працюють із хворими на коронавірус. Він використовує інгредієнти, які лишилися на кухні після закриття ресторану на карантин. Також – із продуктами допомагають постачальники. 

По темі

    коментарі

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *