7 причин, чому ІТ – краща робота у світі. Розповідає директор черкаської ІТ компанії Роман Кузуб

Днями директор компанії Default Value Роман Кузуб поділився зі студентами Черкаського національного унерситету ім. Б. Хмельницького власним досвідом роботи в ІТ. Сім причин, що змусять вас задуматися про кар’єру у цій сфері, від керівника ІТ-компанії далі.

В ІТ ти отримаєш розумних людей довкола

Це дуже важливо, коли ти приходиш на роботу і розумієш, що всі люди довкола – дуже кльові. Адже це ті люди, які змогли опанувати дуже складну і цікаву професію. Вони мають схожі з тобою цінності і з ними цікаво спілкуватися.

Твій бос справді піклується про тебе

В Україні ІТ росте швидше, аніж кількість ІТ спеціалістів. Всім компаніям дуже потрібні фахівці. Зараз велика проблема – знайти спеціаліста.

Якщо ви вивчилися і стали гарним спеціалістом, то не ви шукаєте роботу, а вона – вас. Все просто: ви витратили час і стали кльовим, а потім я бігаю за вами і кажу: “хей, приходьте до нас, у нас є гамак”.

Зарплата

Зарплата в ІТ суттєво вища за середню по ринку. З ІТ конкурують хіба фармацевтика, менеджмент агросектору і сталеливарні заводи.

Соціальний пакет

Для залучення спеціалістів компанії зазвичай не просто виконують те, що на них покладає закон (давати відпустку, оплачувати лікарняні тощо), а й роблять купу інших крутих штук. Наприклад, хтось додатково може оплачувати вам спортзал, курси англійської мови, поїздки на конференції. Фрукти по середах і цукерки по п’ятницях – як у нас. І ще купа всіляких штук, які роблять для того, щоб вам було комфортно.

Гарний офіс

Команда дбає про те, щоб вам було комфортно працювати. Зручні open space і купа цікавинок у них, як то настільний футбол чи xbox.

Завдання, які справді цікаві

Мені дуже не подобаються одноманітні завдання. Я не люблю  робити тривалий час одне й те ж. Нехай різні завдання – це складніше, але ти відчуваєш, що живеш, коли не лише рутиною займаєшся.

В ІТ завжди є що робити. Навіть якщо в тебе на роботі є нудне завдання, яке потрібно робити два місяці, ти однак цікавишся новими технологіями, пробуєш щось нове. Нові завдання і виклики неодмінно прийдуть. Це не дає твоїм мізкам скочуватися у “труси-півас-телевізор”.

Відсутність бюрократії

На “ви” у компанії ми називаємо лише одну людину – нашу прибиральницю. Та й то скоріше тому, що вона похилого віку і нам незручно.

Всі говорять на ти, зокрема й до директора. Немає начальників, дуже плоска структура.

Чому переїзд – не завжди добре?

Сьогодні Черкаси – у десятці міст за кількістю ІТ-спеціалістів. Ця сфера тут розвивається динамічно, як і скрізь. Зарплата – також на рівні з іншими містами. Вище хіба в Києві чи у Львові.

Але життя в Черкасах значно комфортніше. Я знаю, про що говорю, тому що сам 5 років пропрацював у Дніпрі і 6 – у Києві. У столиці я добирався на роботу не менше 40 хвилин. Тут за 40 хвилин у Свидівок можна з’їздити. Повірте, ці пара годин, які додаються щодня на дорогу, дуже цінні.

У Черкасах є ресторани, річка, ліс. Це центр України, тут до Києва рукою подати, якщо тобі аеропорт треба чи на концерт якийсь. Місто компактне. А зараз його ще й приводять до ладу. Я стаю фанатом Черкас! 

Для ІТ тут доволі гарна перспектива. У нас у кластері 15 компаній, а всього їх більше 80-ти. 

Декого манить життя за кордоном. У Черкасах з тим рівнем доходів, що дає IT, ти можеш дозволити собі майже все. Натомість за кордоном рівень зарплат практично такий же, але набагато вищі видатки (податок, оренда житла тощо). І виходить, що на життя тобі залишається значно менше. До того ж є ще патріотичні мотиви, друзі та батьки, мова, ставлення до приїжджих тощо.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.