Адміни фейсбук-сторінок можуть отримувати фішингові повідомлення

Адміністратори фейсбук-сторінок отримують фішингові повідомлення, у яких пропонують перейти за посиланням, щоб нібито підтвердити власність облікового запису. 

Про це розповів заступник директорки ЦЕДЕМ (організація, яка є довіреним партнером Meta) Ігор Розкладай, пише ІМІ.

Зокрема, такі повідомлення отримали адміни Facebook-сторінок декількох медіахабів ІМІ, фактчекінгових проєктів та медіа, про що ІМІ розповіли журналісти з регіонів.

“Ваш сайт обмежено. Це означає, що сторінки, якими керує ваш обліковий запис, порушують правила для вашого власного захисту. Ваша сторінка не буде видимою для всіх, і ви не зможете нею користуватися”, – пишуть шахраї.

Далі вони пропонують перейти за посиланням, підтвердивши в такий спосіб, що адмін є власником облікового запису. Водночас шахраї наголошують, що на це є 24 години, інакше сторінка буде вимкнена.

Крин повідомлення

Ігор Розкладай розповів ІМІ, що ці сповіщення надходять з гостьового чату, який є тимчасовим, і через 24 години такий чат буде вимкнений.

За його словами, лінк, на який пропонують перейти шахраї, веде на фальшиву сторінку Facebook, метою є заволодіння даними сторінки.

– Це посилання, яке міститься в повідомленні, веде на фальшиву сторінку Facebook, де повідомляється, що начебто проблеми зі сторінкою. Далі просять для вирішення питання знову залогінитись у фейсбуці. Оця форма логування і є фішингом, крадіжкою даних сторінок для заволодіння ними, – розповів експерт.

Ігор Розкладай радить адміністраторам сторінок видаляти таку бесіду.

– Хвиля почалася позавчора, вони використали лазівку гостьових повідомлень. Вони вирішили піти таким шляхом, оскільки це для них простіше з погляду ресурсу. Такі повідомлення треба видаляти. Немає сенсу відповідати, бо їх ніхто не побачить, – сказав експерт.

Також Ігор Розкладай розповів, що географія такого фішингу не лише Україна, а й інші країни світу, зокрема США, Грузія. Крім того, він радить адміністраторам приховати сторінки для росії, В’єтнаму та Індонезії.

Також Ігор Розкладай повідомив, що на його скаргу щодо анонімних профілів Meta відповіла, що це не в пріоритеті команди довірених партнерів.

Компанія Meta пояснює, що клієнти можуть розпочати листування з адміном сторінок за допомогою плагіну чату, використовуючи не свій особистий обліковий запис Facebook, а гостьовий.

Гостьові облікові записи – це тимчасові облікові записи, з якими можна вести листування протягом 24 годин з моменту надсилання першого повідомлення або до того, як гість завершить чат (якщо це відбудеться раніше). Після цього гостьовий акаунт буде вимкнений.

У розділі “Вхідні” Facebook-сторінки гість буде позначений як “Гість” з номером із чотирьох цифр. Якщо спробувати написати гостю після вимкнення гостьового облікового запису, з’явиться повідомлення про помилку. Навіть після відключення гостьового облікового запису копія гостьового чату залишиться у “Вхідних” Facebook-сторінки, поки її не видалять.

Нагадаємо, майже 50 компаній НАЗК внесло до переліку спонсорів війни. 

Єдиний телеграм-канал новин у Черкасах, новинам якого можна довіряти. Підписуйся на “18000 | Шо там у Черкасах?”

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Останні новини