“Артемсіль” зупинено: очікується дефіцит продукції цього виробника

У Донецькій області через російську військову агресію понад місяць тому зупинилося ДП “Артемсіль” — найбільше в Європі підприємство з солевидобутку. Вже зараз солі від цього виробника немає у сусідньому Бахмуті.

Про це розповів в.о. директора “Артемсіль” Віктор Юрін, пише “Вільне радіо”.

— Підприємство не працює, простоює, згідно з наказом, до невизначеного часу. Обстріли постійні, частково зруйнована адміністративна будівля. Були прямі влучання в рудники, матеріальний склад. Виробничий процес неможливий. Ми ж не піддамо людей небезпеці. Тим паче більшість мешканців Соледара, співробітників ДП “Артемсіль” вже евакуювались. Більшості працівників адміністрації, ІТР (інженерно-технічних робітників, – ред.) немає на місці, — каже очільник підприємства.

Фото: Андрій Попов. Адміністративна будівля ДП “Артемсіль” пошкоджена

Фото: Андрій Попов. Адміністративна будівля всередині

За словами Віктора Юріна, підприємство зупинили ще у квітні, бо стало неможливо вивозити залізницею готову продукцію з Соледара. Тоді все можливе вивезли у торгівельні мережі країни.

— Нашу вузлову станцію “Сіль”, куди ми підтягували вагони зі своїх під’їзних шляхів, регулярно обстрілюють. “Артемсіль” в основному орієнтована на відвантаження продукції залізничним транспортом. Автомобільним транспортом ми можемо вивозити тільки незначну частину. Тому навіть за нормальних обставин нам потрібно відвантажувати видобуту сіль у щось (у залізничні вагони, – ред.) А якщо залізниця не працює, ми теж фактично не можемо, — пояснив в.о. директора держпідприємства.

Фото: Андрій Попов. На задньому плані – пошкоджений адміністративно-побутовий комплекс рудника

За інформацією “Вільного радіо”, у сусідньому Бахмуті у магазині солі ДП “Артемсіль” немає, однак на прилавках є рожева, “гімалайська”.

На думку очільника “Артемсіль”, тепер Україні доведеться ввозити більше солі з-за кордону. У деяких магазинах країни є турецька, румунська сіль. За словами Юріна, імпортована сіль дорожча за соледарську не в рази.

Також в.о. директора держпідприємства зауважив, що пластам кам’яної солі під землею нічого не загрожує.

— Загрожує лише тим об’єктам, які на поверхні. А те, що під землею, не зруйнується. Якщо, звісно, спеціально там щось не зробити. Підтоплень у нас немає. У нас немає водовідводу, це не як у вугільних шахтах, — пояснив Віктор Юрін.

Нагадаємо, Черкащина потрапила у десятку областей-лідерів, привабливих для бізнесу.

До Сміли переїхав харківський виробник морозива.

Оперативні новини від команди “18000” – у нашому телеграм-каналі “Шо там у Черкасах?”

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *