Банк, через який виводили кошти за опаленням у Смілі, визнали неплатоспроможним

Правління НБУ ухвалило рішення про віднесення АТ “Місто Банк” Івана Фурсіна  до категорії неплатоспроможних у зв’язку зі зменшенням нормативів капіталу на 50 і більше відсотків від мінімального встановленого рівня.

Про це повідомляє прес-служба Нацбанку.

“Проблеми в банку з капіталом відбулися через втрату одного з основних активів – підприємства з переробки сої у Херсонській області. Балансова вартість об’єкту нерухомості становила понад 271 млн грн (майже 17% від усіх активів банку). У результаті втрати об’єкту капітал банку впав нижче нормативного рівня”, – йдеться у повідомленні.

“Зважаючи на відсутність вжитих заходів для покращення стану банку та у зв’язку з тим, що діяльність АТ “Місто Банк” не відповідала вимогам банківського законодавства і нормативно-правовим актам НБУ, правління Нацбанку ухвалило рішення про віднесення банку до категорії неплатоспроможних.

Зазначається, що 78% вкладників АТ “Місто Банк” (2 282 особи) отримають вклади у повному обсязі. Розмір їхніх вкладів не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис грн.

Натомість клієнти із більшими обсягами вкладів отримають їх в межах суми, гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 1 листопада 2020 року становить 307,8 млн грн (60% від загальної суми вкладів фізосіб).

Контролером АТ “Місто Банк” є Іван Фурсін. Йому сукупно (прямо та опосередковано) належить 97,18% акцій банку.

Нагадаємо, прокуратура розслідує кримінальну справу щодо розкрадання коштів, які були сплачені жителями міста Сміла за теплопостачання.

За інформацією слідства, у жовтні 2013 року службові особи ТОВ “Сміла Енергоінвест” відкрили рахунки у АТ «Місто Банк», прописаному в Одесі. Після чого внесли зміни в квитанції про сплату за надані послуги: замість рахунку із спеціальним режимом, були вказані рахунки, відкриті в банку.

За два роки на рахунки в АТ “Місто Банк” надійшли кошти за надані послуги з постачання теплової енергії від смілян на 33,54 млн грн. Далі ці кошти перейшли на рахунок відкритий TOB “Комунальні системи України” у ПАТ «Укрсоцбанк».

Детально про історію з опаленням у Смілі читайте у матеріалі: “Холодний розрахунок“.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.