Зоомагазин Леопольд

Батьки нещеплених дітей мітингують через дискримінацію, а в департаменті освіти радять йти в суд

Понад 30 відмов і це лише офіційних. Черкаські мами нещеплених дітей учора вийшли на мітинг до міської ради. Вони виступають проти дискримінації та стверджують, що їхні діти мають право відвідувати садочки.

Документ із відмовою у зарахуванні дітей до ДНЗ від департаменту освіти та гуманітарної політики демонструє представниця ініціативної групи мам, яким відмовили від зарахування до садочків, Любов Петрусевич.

У документі зазначено, що «без профілактичних щеплень відвідування дітей дитячих закладів не дозволяється».

– Я – мати чотирьох дітей. Половина із них нещеплені. Два роки тому мій син пішов до садочку на підставі висновку ЛКК (лікарсько-консультативна комісія – ред). І тут мені директорка садочку написала таку «маляву», по-іншому не можу назвати. Коли ми з дівчатами подивилися на ці відмови, то зрозуміли, що вони однакові, – говорить черкащанка Ольга Рачек.

Вона стверджує, що в останньому пункті відмови зазначають, що відповідно до Наказу МОЗу №434 питання про відвідування ДНЗ дітьми, батьки яких відмовилися від щеплень, вирішується ЛКК.

– Йдеться про наказ міністерства про поліклінічну діяльність, який втратив свою юридичну силу. У нас немає поліклінік, – додає черкащанка. – Натомість є інший документ, який підписаний Стадником (директор департаменту охорони здоров’я ЧМР Олег Стадник – ред.), у якому зазначено, що в рекомендаціях має бути вказано, що дитина здорова, батьки відмовилися від щеплень, а зробити їх можна по індивідуальному графіку.

Мітингарі обурюються, мовляв, на темі щеплень спекулюють і директори садочків, розпалюючи конфлікт між батьками. Окрім того вони виступають проти дискримінації дітей. Під відповідним зверненням зібрали понад 300 підписів.

– Наші опоненти кажуть, що нещеплені діти є загрозою. Це неправда. Навіть щеплені діти хворіють, помирають. Все з різних причин: не правильно встановлений діагноз, поствакцинальні ускладнення, такі як енцефаліт, менінгіт. Сенсоневральна глухота, якщо говоримо про вакцину від кору. Ці побічні ефекти чітко вказано в інструкції, яку надає виробник. Окрім того, у 2019 році до них додалися кома та незворотні ушкодження мозку. Це є важкі побічні явища, – говорить Любов Петрусевич.

Натомість мами зауважують, що не агітують нікого відмовитися від щеплень.

– Це не наша компетенція, ми вимагаємо дотримуватися законів і працювати в межах законодавства, – говорить Рачек.

Нарікають батьки і на розголошення особистих даних дітей.

– Коли батьки приходять в садочок оформляти дитину, завідуюча каже: «Ми не можемо прийняти вашу дитину, інші батьки будуть проти». Виникає питання: Які інші батьки? Як вони про це дізнаються? У нас законодавством заборонено розповсюджувати такого характеру інформацію. І за це передбачена кримінальна відповідальність, – говорить Любов Петрусевич. – Нам потім інші батьки кажуть: «Ми не хочемо, щоб ви водили свою дитину». Ми ж не в гості прийшли, а в комунальний заклад. Чому батьки починають травити одне одного? Це нагадує булінг серед дорослих. Карантин у нас не введено, епідемію не розповсюджено. А цих дітей відштовхують від соціуму.

Директор департаменту освіти та гуманітарної політики Сергій Воронов у коментарі “18000” повідомив, що згідно ЗУ “Про захист населення від інфекційних захворювань” дитина може бути зарахована до ДНЗ, якщо вона має усі щеплення та довідку ЛКК.

– Більшість цих людей не мали ані щеплень, ані висновку комісії. Окрім того ми наголошуємо, що отримувати дошкільну освіту можна різними формами, зокрема й дистанційно. Ми готові забезпечувати це право, не порушуючи Конституцію, не порушуючи законів, – говорить Воронов.

Він радить батькам звернутися до суду. Каже, що готовий навіть сплатити за них судовий збір.

– Ця історія триває вже не перший рік. У нас був інцидент, коли батько дитини, яка відвідувала один із садочків, подав до суду і програв. Бо справді є низка законів, які обмежують відвідування нещеплених дітей у ДНЗ. Натомість у школах – це дозволено, – зауважує директор департаменту.

За його словами, навіть діагноз “здорова” у висновку ЛКК не свідчить про дозвіл на відвідування садочку. Має бути чітко зазначено, що дитина має право відвідувати ДНЗ.

– Коли у нас почалися захворювання на кір, то у садочках ми виявляли незаконно влаштованих дітей. Таких було кілька десятків. Тому завідувачі закладів просили батьків тимчасово не водити до садочку нещеплених дітей, аби їх не вразив вірус, – говорить Сергій Воронов.

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *