Без підвозу до кладовищ та з поминальною службою у храмах: як пройдуть поминальні дні в Черкасах

У зв’язку з карантином поминальні дні в Черкасах цьогоріч відбудуться  6 червня. Водночас, через пандемію коронавірусу, підвіз черкащан до кладовищ не здійснюватиметься. 

Як повідомила в коментарі 18000, заступниця міського голови Людмила Бордунос, заборони відвідувати кладовища у поминальні дні в Черкасах немає. Однак підвіз черкащан до кладовищ не здійснюватиметься, оскільки через карантин таке рішення місцевою владою не ухвалювалося.

Також, як розповів у коментарі нашому виданню заступник міського голови Ігор Волошин, у Черкасах немає й заборони для проведення поминальної служби на кладовищах. Однак може діяти заборона щодо обмеження кількості присутніх на ній. Це питання завтра, 5 червня, мають розглянути члени комісії ТЕБ і НС.

Водночас вже з 5 червня в Україні стартує новий етап пом’якшення карантину. Згідно з ним дозволено проведення релігійних заходів на відкритому повітрі за умови контролю релігійною організацією дотримання фізичної дистанції між учасниками не менше, ніж 1,5 метри.

За словами Митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана, за потреби священнослужителі зможуть проводи поминальну службу на кладовищах. Однак домовлятися про це потрібно заздалегідь.

– Потрібно зв’язуватися зі священиками безпосередньо, тому що такого, як на Радуницю, чергування священиків не буде. Не очікується такого масового приходу черкащан на кладовища. – розповів нашому виданню митрополит Іоан. – Але за потреби можна домовлятися й священики йтимуть на кладовища звершувати служби.

Він додав, що поминальні служби обов’язково відбуватимуться у храмах. Пройдуть вони в реальному часі та в режимі онлайн.

– Але в церкві у нас діятимуть карантинні обмеження: дотримання безпечної дистанції, допускатимуть лише осіб у захисних масках. Для парафіян, які не вміщуватимуться у храм, служба транслюватиметься на вулицю через монітор. Також на вулиці поставимо намет, де розмістимо підсвічник й образи. Тут можна буде поставити свічку тим, хто не потрапив безпосередньо до храму. Але панахида із записками за упокій обов’язково заноситиметься у храм, – пояснює митрополит. – Також службу транслюватимуть на фейсбук-сторінку Свято-Троїцького кафедрального собору.

Розклад проведення богослужінь:

• у поминальну суботу о 8:00 розпочнеться Божественна Літургія. Після неї буде відслужена Панахида за спокій “усіх від віку спочилих православних християн”;

• у неділю о 8:00 – святкова Божественна Літургія. По завершенні Літургії звершуватиметься Вечірня з коліноприклонними молитвами;

• у понеділок о 8:00 – Божественна Літургія з нагоди другого дня Святої Трійці – Дня Святого Духа.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *