Більше 100 тонн гуманітарки з-за кордону. Як працює черкаська “Цитадель”?

Нещодавно у студії “18000” відбувся прямий ефір за участі голови гуманітарного центру “Цитадель” Ольги Усової. Це одне з перших громадських об’єднань, яке утворилося після 24 лютого та почало активно допомагати як внутрішньо переміщеним особам, так і військовим. 

Нижче до вашої уваги – головні тези з інтерв’ю.

Як починалася робота “Цитаделі”?

Засновником нашого гуманітарного центру є Нарек Казарян. Ще за два дні до відкритого оголошення нападу росії він створив чат для формування команди людей, які готові боронити наше місто.

За кілька днів після вторгнення ми побачили, що є величезна потреба в допомозі людям, які виїжджають із окупованих територій, під обстрілами. Тож Нарек почав звертатися до всіх своїх іноземних партнерів, аби вони долучалися до допомоги людям в Україні.

Про іноземців у команді

Загалом наша команда сьогодні – це близько сотні людей. Серед них не лише українці, а й китайці, вірмени та люди інших національностей. Вони всі тут із сім’ями, з дітьми, відстоюють інтереси як нашої держави, так і свої та своїх сімей.

Мені спочатку дивно було, що навіть люди інших національностей хочуть відстоювати інтереси нашої держави, повертаються сюди жити. Усі чергують по черзі, допомагають з вантажами, всі за першим покликом реагують.

Кому допомагає громадське об’єднання?

Ми працюємо по кільком категоріям: і бійці, і внутрішньо переміщені особи, і люди, які залишилися в Черкасах без підтримки (люди з інвалідністю, багатодітні сім’ї). Возимо продукти харчування, засоби гігієни в деокуповані міста.

Щоб отримати внутрішньо переміщеній особі допомогу, потрібно мати з собою довідку ВПО і паспорт. Якщо в сім’ї є діти, то також свідоцтво про народження. Адже в нас серед гуманітарки є дитяче харчування, предмети гігієни – свідоцтво дасть зрозуміти, яку саме допомогу їм краще надати. Видавання гуманітарки відбувається в порядку живої черги.

Також до нас приходять бійці. Здебільшого ті, хто вже потренувалися і мають намір відправлятися на фронт, але не мають коштів купити амуніцію, щоб себе забезпечити. Те, що ми отримуємо по гуманітарному вантажу, ми даємо. Здебільшого це амуніція.

Про обсяги гуманітарки

Загалом з-за кордону до нас приїхало вже близько 100 тонн гуманітарної допомоги. Німеччина нам кілька поставок великих робила, близько 30 тонн. Потужно підтримують нас. 

За останній місяць близько 40 тонн гуманітарної допомоги нам надіслали, з них 20 тонн – із Бельгії. Це і посуд, і харчування, і корм для тварин, засоби гігієни. З Іспанії, з Італії надходить медична допомога, Польща з нами плідно працює в плані засобів гігієни. Медикаментів нам більше тонни партнери надіслали. Частину відвозили в місцеві лікарні. Також формуємо аптечки для бійців за зразком НАТО. 

Допомагає міська рада, бо ми через неї робимо запити до наших закордонних партнерів. Зараз в нас уже є партнери, які нам довіряють, допомагають міцно і регулярно.

Про запити бійців

Амуніція завжди має попит, вона зношується, втрачається, виходить із ладу. На жаль, держава не забезпечує у повному обсязі наших бійців, тому волонтери включаються.

Тепловізори – щоб вони могли бачити засідки в нічний час. Каски – вкрай необхідні, адже бомблять, бронежилети. 

І квадрокоптери потрібні. Адже він може прослужити день, а може місяць.

Така сама ситуація з автівками. Збирали кошти, шукали, де можна купити, за якими цінами. Процедура нелегка, але можлива. На “Азов” кілька машин від нас поїхали. 

Останнім часом бійцям на фронті хочеться солодкого, мабуть, уже втомилися. Хочеться, щоб хоч щось нагадало домівку, хочуть повернутися додому. Завжди у попиті конверси, протеїнові батончики, сухпайки.

Про втому від війни

Люди втомлюються відправляти допомогу, і з-за кордону зокрема. Потреба завжди є, попит росте, а ресурс вичерпується. Тому ми намагаємось паралельно ще шукати по своїх знайомих, тих, хто виїхав на початку війни, телефонувати, щоб вони шукали фундації, які готові з нами співпрацювати. Ми співпрацюємо відкрито, надсилаємо звіти. Паралельно формуємо ресурс.

Дивіться відео з ефіру


Матеріал підготовлено в межах проєкту “Громадськість за демократизацію“, який виконує Інститут економічних досліджень та політичних консультацій за сприяння Європейського Союзу. Зміст цієї публікації є виключною відповідальністю автора і жодним чином не відображає точку зору Європейського Союзу та Інституту економічних досліджень та політичних консультацій
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
1 Коментар
  1. Вірю, що ЗСУ поверне окуповану територію Донбасу і покладе кінець длнр назавжди. Все буде Україна!💙💛🇺🇦❤❤

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *