Більшість українців продовжують донатити, як і робили це з початку вторгнення

Донат

Із початку повномасштабного вторгнення 71 % українців допомагає армії і тим, хто постраждав від війни. Більшість продовжують жертвувати кошти і далі. 

Такі результати опитування фонду Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова.

Так, із початку великої війни в Україні:

  • 34 % – допомагали фінансово;
  • 15 % – надавали посильну фізичну допомогу;
  • 22 % – допомагали і фізично, і грошима;
  • 17% – не допомагали і не планують цього робити.

Більшість тих, хто після повномасштабного вторгнення підтримував армію і ВПО коштами, продовжують це робити далі:

  • 47 % тих, хто робить пожертви з 2022 року, роблять це в тих самих обсягах, що й рік тому;
  • 34 % респондентів стали донатити меншими сумами;
  • 9 % із тих, хто надавав фінансову допомогу після вторгнення, жертвують більше, ніж рік тому;
  • 7 % тих, хто раніше робив пожертви, не роблять це протягом останнього року.

Найпоширенішою причиною зменшення обсягів донатів для більшості опитаних (61 %) є зниження рівня доходів і заощаджень. Другою за поширеністю причиною (для 35 %) стали корупційні скандали в органах влади, які знизили мотивацію донатити. Для кожного четвертого (26 %) причиною були оприлюднені історії про шахрайство під виглядом збору коштів. 16 % також зазначили, що стали менше довіряти тим людям/організаціям, яким раніше робили пожертви.

Нагадаємо, жителів Черкас запрошують долучитися до благодійного велозаїзду. Кошти спрямують на збір 2,4 млн гривень для захисників від “18000” та друзів.

Паралельно триває Битва районів міста, аби зібрати на дрони і РЕБи для черкаських бійців.

Додамо, загальнонаціональне опитування проведено Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова з 8 до 15 серпня 2024 року.

Опитування методом face-to-face проводили у Вінницькій, Волинській, Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській, Запорізькій, Івано-Франківській, Київській, Кіровоградській, Львівській, Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Харківській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернігівській, Чернівецькій областях та місті Києві (у Запорізькій, Миколаївській, Харківській та Херсонській областях – лише на тих територіях, що контролює уряд України та на яких не тривають бойові дії).

Опитування проводилося за стратифікованою багатоступеневою  вибіркою із застосуванням випадкового відбору на перших етапах формування вибірки та квотного методу відбору респондентів на заключному етапі. Опитано 2017 респондентів від 18 років. Теоретична похибка вибірки не перевищує 2,3 %.

Читай “18000” у вайбері. Лише головні новини про Черкаси та область

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Реклама МХП

коментарі
Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *