Нині 66 % опитаних українців вважають, що російську мову потрібно усунити з офіційного спілкування.
Такі результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.
Лише 3 % вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24 % вважають, що російська мова може стати офіційною в регіонах, де більшість цього бажають.
Серед 24 %, які підтримують офіційний статус в окремих регіонах, 15 % при цьому проти того, щоб російська мова стала в офіційною в їхньому регіоні. Хотіли би, щоб стала офіційною в їх регіоні – 7 % (ще 1 % не визначилися із своєю позицією).
Так у 2024 році в Україні є 10 % тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Натомість 81 % або бажають її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні.
У 1997 році 18 % українців виступали за усунення з офіційного спілкування російської мови. Водночас 36 % вважали, що російська має бути офіційною в регіонах, де більшість цього бажають, а 39 % думали, що її треба зробити другою державною в країні. До 2013 року частка тих, хто виступав за усунення з офіційного спілкування, практично не змінилася – 19 %. При цьому ж стало значно менше тих, хто виступав за державний статус російської мови – 28 %, а натомість до 47 % зросла частка тих, хто виступав за варіант, коли російська мова стає офіційною лише в регіонах, де більшість цього бажає.
Після Революції Гідності, у 2015 році, стало ще менше тих, хто виступав за державний статус російської мови – 19, і ще трохи зросла частка тих, хто підтримував офіційний статус в окремих регіонах, де більшість цього бажає до 52 %. Частка тих, хто виступав за взагалі усунення з офіційної сфери лишалася майже такою ж, як і до Революції 21 %.
Також дивіться, чи знають черкащани місцеві діалектизми:
Переглянути цей допис в Instagram
Додамо, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 17-23 лютого 2024 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводили з дорослими громадянами України. До вибірки не зараховували жителів територій, які тимчасово не контролює влада України.
За звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4 % для показників, близьких до 50 %.
Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!