Більшість українців за те, щоб витіснити російську з офіційного спілкування

Українці з прапорами

Фото: PEXELS

Нині 66 % опитаних українців вважають, що російську мову потрібно усунити з офіційного спілкування.

Такі результати дослідження Київського міжнародного інституту соціології.

Лише 3 % вважають, що російська мова має отримати статус другої державної. І 24 % вважають, що російська мова може стати офіційною в регіонах, де більшість цього бажають.

Серед 24 %, які підтримують офіційний статус в окремих регіонах, 15 % при цьому проти того, щоб російська мова стала в офіційною в їхньому регіоні. Хотіли би, щоб стала офіційною в їх регіоні – 7 % (ще 1 % не визначилися із своєю позицією).

Так у 2024 році в Україні є 10 % тих, хто хотів би бачити російську мову або офіційною у своїй області, або взагалі другою державною. Натомість 81 % або бажають її усунення з офіційного спілкування на всій території, або проти її використання у своєму регіоні.

Якою повинна бути державна політика щодо російської мови в Україні?

У 1997 році 18 % українців виступали за усунення з офіційного спілкування російської мови. Водночас 36 % вважали, що російська має бути офіційною в регіонах, де більшість цього бажають, а 39 % думали, що її треба зробити другою державною в країні. До 2013 року частка тих, хто виступав за усунення з офіційного спілкування, практично не змінилася – 19 %. При цьому ж стало значно менше тих, хто виступав за державний статус російської мови – 28 %, а натомість до 47 % зросла частка тих, хто виступав за варіант, коли російська мова стає офіційною лише в регіонах, де більшість цього бажає.

Після Революції Гідності, у 2015 році, стало ще менше тих, хто виступав за державний статус російської мови – 19, і ще трохи зросла частка тих, хто підтримував офіційний статус в окремих регіонах, де більшість цього бажає до 52 %. Частка тих, хто виступав за взагалі усунення з офіційної сфери лишалася майже такою ж, як і до Революції 21 %.

Також дивіться, чи знають черкащани місцеві діалектизми:

 

Переглянути цей допис в Instagram

 

Допис, поширений Вісімнадцять три нулі (@18000_team)

Додамо, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки «Омнібус» упродовж 17-23 лютого 2024 року. Методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів опитано 1052 респонденти, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим). Опитування проводили з дорослими громадянами України. До вибірки не зараховували жителів територій, які тимчасово не контролює влада України.

За звичайних обставин статистична похибка вибірки (з імовірністю 0,95 і з врахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищувала 3,4 % для показників, близьких до 50 %. 

Дивіться всі випуски програми “Що далі?” на каналі “18000” в ютубі. Підписуйтеся, щоб не пропустити наступні відео!

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *