У сусідніх із Черкаською областях затримали ділків, які хотіли вивезти з України комплектуючі до літаків

СБУ затримала ділка

Служба безпеки України викрила двох чоловіків, які намагалися приховано відправити за кордон українські зразки комплектуючих для бойової авіації. Ділків затримали у Кропивницькому та на Полтавщині.

Про це повідомили у пресслужбі СБУ.

Служба безпеки запобігла спробам нелегального вивезення за межі України високотехнологічного авіаобладнання. Серед вилученого – устаткування, яке належить до прицільної системи винищувачів.

У Кропивницькому затримали місцевого жителя, який планував налагодити міжнародний канал нелегального переправлення за кордон товарів військового призначення.

Спершу ділок намагався продати до країни ЄС комплектуючі до оптико-електронної системи наведення винищувачів МіГ-29. Щоб переправити “посилку” за кордон, він хотів оформити її через популярний поштовий сервіс, вказавши недостовірні дані у митній декларації.

Співробітники СБУ викрили зловмисника, задокументували його злочинні дії і затримали на спробі відправки авіаобладнання.

За наявними даними, клієнтами фігуранта були “перекупи” технологічного устаткування, які хотіли перепродати його за вищу ціну.

На Полтавщині викрили ще одного ділка, який хотів продати за кордон запчастини до авіаційної техніки – комплектуючі до ударних гелікоптерів “Мі-24” та корабельних гвинтокрилів “Ка-27”.

Щоб знайти клієнтів, зловмисник розміщував рекламні інтернет-оголошення на міжнародних торговельних платформах. Знайшовши іноземного “замовника”, фігурант готував для нього поштове відправлення, яке оформив як “цивільне” обладнання.

Співробітники СБУ затримали чоловіка під час відправлення “посилки”.

При обшуку в його помешканні виявили додаткове обладнання, яке фігурант готував для відправки за кордон.

На підставі зібраних доказів фігурантам повідомили про підозру за ч. 1 ст. 333 Кримінального кодексу України (порушення порядку здійснення міжнародних передач товарів, що підлягають державному експортному контролю).

Зловмисникам загрожує тюремне ув’язнення. Триває розслідування для встановлення джерел походження військового обладнання.

Читайте також: Очільник благодійного фонду на Черкащині допомагав чоловікам виїжджати за кордон.

Єдині, хто публікує імена колаборантів та корупціонерів. Підписуйся на телеграм-канал “18000 | Шо там у Черкасах?”.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

коментарі

Залиште свій коментар

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *