Борчиня за незалежність: відійшла у вічність зв’язкова УПА Борушевська

Не стало 12 травня голови Черкаської обласної організації всеукраїнського братства ОУН-УПА Віри Борушевської.

Про це повідомили на сторінці міського департаменту освіти та гуманітарної політики.

Пані Віра прожила довге, тяжке життя. Була справжнім борцем за Україну та нашу незалежність.

– Ми всі: і старі, і малі, любили Україну і мріяли про її незалежність, – згадувала Борушевська.

У 14 років пані Віра вступила до УПА зв’язковою на псевдо “Трава”. Арештували її у вересні 1948 року. На той час вона вчителювала у рідному селі Княже. Позбавлена волі постановою особливої наради при МДБ СРСР 14 вересня 1948 року на 10 років ВТТ. Вийти на волю жінка змогла через вісім років – у 1956-му.

Опісля вийшла заміж. Приїхала на Черкащину. Працювала, виховувала дітей, займалася громадсько-патріотичною роботою. Реабілітована 1993 року.

У 2007 році за заслуги у державному будівництві, вагомий внесок у розвиток і зміцнення демократичної України Віру Борушевську нагородили орденом княгині Ольги ІІІ ступеня. А у 2018 році Указом президента України Віру Григорівну було нагороджено орденом княгині Ольги ІІ ступеня.

6 травня 2021 року Черкаський міськвиконком визнав Віру Григорівну “Борцем за незалежну Україну у ХХ столітті”. За кілька днів Віра Борушевська відійшла у вічність.

Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі
Вісімнадцять три нулі

По темі

    коментарі
    1 Коментар
    1. Большинство ученых в США, Украине, Канаде или Германии соласны с тем, что радикально идеология ОУН в большой степени опиралась на две составляющие: первая – идея этнически чистой Украины и вторая – движущая мотивационная сила антироссийских, антипольских и антиеврейских убеждений» (Павло-Роберт Магочій, Йоханан Петровський-Штерн. Евреї та Українці. Тисячоліття співіснування. – Ужгород: Видавництво Валерія Падяка. – 2016 – С. 80). «Анализируя идеологическую позицию и военные операции украинских националистов, Тимоти Снайдер отмечает, что “ОУН-Бандера… – националистическая организация, которая стояла во главе этой партизанской армии, давно постановила лишить Украину национальных меньшинств» (Криваві землі: Європа поміж Гітлером та Сталіним. Пер. з англ.. М.Клімчука та П.Грицака – Київ: Грані-Т.2011. – с. 339.) Тарас Курило, который тщательно изучал украинский националистическую прессу, недвусмысленно указывает на грубый антисемитский уклон ОУН, который, по его утверждению, был в сердцевине идеологии этой организации. По его словам, это является «неопровержимым доказательством того, что организованные ОУН милицейские подразделения привлекались к еврейским погромам и расправам еще до того, как нацисты расформировали их в августе 1941 года» (Taras Rurylo.

    Залиште свій коментар

    Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *